Skocz do zawartości

Polerowanie dekli i pokryw silników.


fuss383
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej grubości papierów używać (numery)

 

Ja wcale nie używam papieru. Poleciałem dekle włókniną do polerowania (to taka ostra szmatka jak do przypalonego garnka) do kupienia w sklepach lakierniczych. Trochę ręcznie a większość wiertarką. Wyciąłem kółko i skręciłem śrubą i podkładkami. Wtedy można polerować "kantem" na wysokich obrotach i dojść w więcej miejsc niż jak jest założona na kółko gumowe. Na koniec sztywny filc w miejsce włókniny i znowu kantem na obrotach ale już z pastą polerską. Na koniec nie zapomnij odtłuścić i prysnąć lakierem bezbarwnym. Do nabycia w sklepach motoryzacyjnych za 10 zł (spray). Schnie kilka minut i nie trzeba operacji polerowania powtarzać często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt a jaki uzyskałeś efekt :?:

 

Bardzo dobry. Może nie jest to polerka na bardzo wysoki połysk, ale nawet jak na choppera to było ok. Na pewno nie powiedziałbyś, że robota była spartaczona. Tylko potem prysnąłem lakierem, żeby nie zaszło wszystko od nowa tlenkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypolerowałem sobie tłumnik bo już rysami się pokrył.

7h zabawy z wiertarka.

Błyszczał się jak psu ****. Na koniec wziołem krede starłem na pył na papierku sciernym. Pył na szmatke. Szmatką przejechałem kilka razy po tłumniku i KUR*A tłymnik cały w ryskach :)((( tylko się pochlastać. Nie ma to jak słuchać dobrych rad na forum.

Nie używajcie kredy... no chyba że też chcecie sobie włosy z głowy powyrywać.

... a miało być tak pięknie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem identycznie jak Ty ale mi te dywaniki strasznych rys narobiły, Tobie nie?

 

Nie, mnie nie narobily zadnych wiekszych rys. Tylko ja nie stosowalem pod wlókninę tego kółka gumowego (standardowo pod papier ścierny) wiec nie dociskalem mocno. Polerowalem tylko "rozpedem wirującego kółka włókniny". Poza tym jak pisalem na koniec pojechalem calosc filcem na wiertarce z pasta polerska. Wyszlo ladnie, a po odtluszczeniu polozylem lakier bezbarwny i efekt byl na dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...