Skocz do zawartości

Aprilia RS 125 z 2006 gaśnie


Twoja Generacja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelniłem zawór membranowy i przeczyściłem zawór wydechowy, swoją drogą bardzo ciężko chodził a języczek był strasznie zawalony.

Teraz Apka chodzi lepiej tzn już nie czuje szarpania przy zwalnianiu, tylko delikatne, ale raz jeszcze mi strzelił z tłumika i zgasnął, jak stoi chwilę na luzie to nierówno pracuje silnik i w końcu zgaśnie.

Może to być wina sprzęgła? Tarcze się sklejają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gaźnik regulowałem na oko, dokręciłem śrubkę do końca i potem ją odręcałem o pół obrotu i sprawdzałem jak Aprilia jeździ, no i tak do skutku.

 

źle chyba..........masz tam normalnie śrubkę składu mieszanki i wolnych obrotów ? to nie jest czasem na dellorto phbh 28 ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gaźnik to Dellorto PHBH 28, a dysze mam 128, iglica ustawiona na drugim rowku od góry. Wczoraj odblokowałem wydech bo tylko tu miałem blokadę, zamówiłem cewke zapłonową wraz z nową świecą i jutro będę składał moto do kupy.

 

A teraz o co chodzi. Ostatnio motocykl musiałem trzymać powyżej 3 tys obrotów bo inaczej gasł, potem dobrze go nagrzałem tzn. temperatura była bardzo wysoka i wtedy chodził normalnie. Po za tym naprawdę ciężko go się odpala nawet z popychu.

Problem pojawił się po zatankowaniu paliwa na innej niż zwykle stacji (oczywiście nie zaraz tylko po jakimś czasie). I teraz mam do Was pytanie - Czy może to być wina złej jakości paliwa czy być może zatarłem silnik?

 

Chociaż co do zatarcia to moto olej bierze normalnie i płyn w chłodnicy też jest. A może to być wina złej regulacji gaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...