Skocz do zawartości

Honda CBF 600S, Suzuki Bandit 600S i Honda Hornet 600


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Pytanie o te moto to w sumie pytanie mojego taty. A problem ten już miał rok temu, ja go jedynie odłożyłem na chwilkę bo wolałem używaną honde cb450 S niestety zdławioną. Mój tata pomimo kupy kasy wyłożonej na doprowadzenie jej do stanu użytecznosci i większego spokoju podczas jazdy jest zadowolony, bo mi to mocy w niej brakuje :mrgreen: .

Ale mój tata chciałby cos nowego, niezawodnego (niestety niepotrafie mu wytłumaczyc ze uzywane tez takie moze być) ale z autem tez tak ma :) .

Jeszcze w zime miał problem co wybrać Suzuki GS500F czy Suzuki Bandit 600S, jeździlismy kupe km po salonach, oglądalismy, czytał itp. Bardzo mu się podobała marka Suzuki, ja tam cały czas mówiłem że albo honda albo yamaha, a podobały mi się: hornet 600 i fazer 600 o ścigaczach niewspomnę :mrgreen: .

Teraz pojeździł troche tą hondą, pogadał z paroma kolegami i jakoś odmieniło mu się na to ze jednak honda robi bardzo dobre moto.

I teraz ma problem z Hondą CBF 600F. Ma to silnik z Horneta lecz ze zmienionymi wałkami rozrządu nieco mniej ostrymi i jeszcze paroma zabiegami dławiacymi ta hondę do 77,5 KM. Ma za to regulowana kanapę kierownicę i coś jeszcze, ale po co mi to? :|

Widziałem u kolegi Mac jak pięknie chodzi Hornet do tego ma tłumik równolegle do siedzenia (w cbf jest nisko), ogólnie wygląda pięknie do tego ma obrotów ponad 12 tyś. CBF ma jakiś dziwny tył, obrotów ok 10.500 i mniej mocy.

Teraz jedno z pytań czy taki zdławiony silnik jest trwalszy, tzn. wiecej sie pojeździ na nim bez remontu czy jakiejkolwiek innej naprawy?

Drugie. Można u dealera umuwić się na jazdę próbną?

Trzecie jeździliście tymi noto , co mozęcie o nich powiedzieć?

 

A teraz jeszcze Bandit. Mój tata porównuje go do CBF bo maja podobną moc (rózni sie chyba o 2KM), jest nieco cięższy. Z porównań przeprowadzonych na podstawie lektur ŚM, motocykla i katalogów stwierdził ze honda najprawdopodobniej ma nowocześniejszy silnik, lepiej sie prowadzi jest lżejsza, jest drozsza jest nieco brzydsza Bandit za to piękny, chromowany ale za to ze starszym silnikiem, który ma jakąś dziurę w obrotach do 7.000obr.

Co mozecie powiedziec o tym motorku? no i tez u jakiego dealera mozna na nim pojeździc i czy w ogóle mozna?

 

Pozdrawiam

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandita bym zdecydowanie juz w tych rozwazaniach pominal. Ten motocykl ma juz swoje lata i pare mniejszych lub wiekszych wad. Choc w sumie to bardzo ladny naked bike. Zdecydowanie bym pozostawil tylko do wyboru CBF 600 albo Horneta. Jesli chodzi o male szalenstwa i raczej "wojowniczą" jazde do wybralbym bez wachania Horneta. Jezeli to ma byc motor do jakiejs dalszej turystyki , a do Tego dla osoby o wiekszych gabarytach wybralbym CBF 600S. To w sumie takie nowe SevenFifty. Ciekaw jestem jak to na zywca wyglada, bo na ulicy ani w salonie jeszcze tego nie widzialem. Jesli ktos lubi to np. mozna sobie zamowic CBF600 z ABSem. Trwaloscia silnika bym sie nie przejmowal.. raczej ciezko jednego czy drugiego zakatowac. To nie te czasy nie te silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego, że konstrukcja B6 jest leciwa to nie ma wątpliowści, wygląda bardzo ładnie ale na pewno nie w wersji "S" !! (ale to już kwestia gustu). Ja bym się zastanawiał między Hornetem a Fazerem, bo w sumie to prawie to samo, problem w tym, że Twój ojciec szuka pewnie czegoś ciut spokojniejszego i bardziej turystycznego, może ten CBF będzie lepszy ale nie mam zielonego pojęcia jak to nawet wygląda bo nigdy nie widziałem na drodze, tylko gdzieś w prasie...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .. Bandit w wersji S jest szkaradny. Tzn ja mowie o starej owiewce - ta od roku chyba 99 albo 00 (ale glowy nie dam) jest juz bardzo bardzo spoko i nie ma co narzekac. Przynajmniej mi sie podoba. Nie wiem jak sie Twoj ojciec wlasnie zapatruje na Fazera, ale to jest naprawde uniwersalna maszyna, do wszelkich zastosowan : trasa - turystyka, poszalec tez tym mozna, a na gume idzie wcale nie gorzej niz Hornet. A kto wie czy nie lepiej. No i zaciski z R1 - miod :) Fazer ma wiele mniejszych lub wiekszych zalet ktorymi goruje nad Hornetem. Jedyne co do moze nie ma takiego wygladu, ale poza tym nie ma sie co wstydzic.

Ja jak bym mial wybierac z tej tytulowej trojki to bym wybral bez chwili watpliwosci Horneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio wreszcie wróciłem i mogę odpisać :buttrock:

 

heheh wszyscy odradzają bandita :(

 

Co do Fazera to, również piękny motor mi sie podoba bardzo, tylko mojemu tacie niepodoba sie ten nowy model FZ6 starszy mu sie podobał, a że chce kupić nówkę to niestety ... :D

 

A właśnie, moj tata troche waży i ma troche brzucha z przodu :D wiec niechce ścigacza na który by sie niezmeścił :D

 

Honde CBF 600 mój tata widział w salonie, ja niestety nie, ale patrzę na nią w necie i niezabardzo mi sie podoba. Te tumiki nisko zamontowane, i jakiś troche dziwiny tył niewyglada najlepiej.

 

Maciek powiem tacie i odezwę sie na gg :evil:

 

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nowy Fazer z owiewka owszem jest bez charakteru. Ale FZ6 czyli naked to stanowczo mysle ze bedzie hit na miare Horneta. Wprawdzie w Polsce slabo sie sprzedaje, ale za granica bardzo dobrze. Co do starego Fazera moze jest jeszcze jakis ubiegloroczny egzemplarz w salonach do kupienia. Trzeba by podzwonic.A jezeli Twoj ojciec ma brzuch to moze byc mu ciezko na hornecie, bo hornet jest w sumie dosyc maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...