Skocz do zawartości

Rozmiar rękawic i butów / inne propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z rozmiarami butów i rękawic, a dokładnie dylemat czy wziąć ciaśniejsze czy luźniejsze. Rękawice chciałem kupić shimy model st-1, rozmiar M jest dość ciasny, a w L mam luz, ale boję się że przy codziennym użytkowaniu może być go trochę za dużo, model Gt-1 w rozmiarze M jest super, jakby szyte dla mnie. Obwód dłoni wychodzi mi 20,5cm , shima podaje rozmiarówkę, że M to 19-20cm, a L 20-22cm. W sumie wziąłbym M, ale boje się, że po jakimś czasie rękawice popsują się np na szwach...

 

To samo z butami, przymierzałem alpinestarsy smx 6, rozmiar 43 jest dość ciasny, ale powiedzmy, że jeszcze komfortowy, pewniej się w nich czuje bo lepiej przylegają, dodatkowo ochraniacze dobrze leżą na piszczelach. Rozmiar 44 ma więcej luzu, na stopie jest akurat dobrze, ale już na ochraniaczu jest sporo luzu. Jeżdżę w spodniach tekstylnych i na rozmiar 43 spodnie zakładałbym na but, a w 44 musiałbym wkładać je do środka.

 

Myślicie, że mniejsze rozmiary rękawic i butów się jeszcze ułożą i nie będzie z nimi problemu ? czy po prostu powinienem wziąć jakieś inne modele? Jakby alpinestarsy mialy regulowany ochraniacz to bym wziął 44, ale niestety tutaj jest lipa. Smx-y są bardzo wygodne dlatego chciałem je kupić. Myślę jeszcze o xpd vr6, tam podobno jest regulowany ochraniacz, ale nie znalazłem nigdzie opinii na ich temat, poza tym nie mam gdzie ich przymierzyć w okolicy. Ciekawe są jeszcze Gaerne G- Evolution Five, ale też nie mam gdzie ich przymierzyć.

 

 

 

Ewentualnie może macie coś innego ciekawego do polecenia ? Buty i rękawice mają mi służyć do jazdy rekreacyjnej, 70% trasa, 30% miasto, mają być komfortowe i bezpieczne. Butów szukam do kwoty 700zł, rękawic do 250zł.

Aprilia SR 50 --> Derbi Senda 50 --> KTM EXC 125 --> Suzuki GS500F --> Suzuki GSR 600 Yoshimura Edition --> Ducati Monster 696 --> Honda CBR 600 RR PC40 --> ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawicę z Shimy kupiłem mocno dopasowane i i nadal są mocno dopasowane .Za to Heldy Air n Dry delikatnie luźniejsze i bardzo dobrze się w nich czuje . Buty turystyczne Forma mocno dopasowane i się rozbiły , natomiast Daytony Travel Star gtx jak idealnie się czułem pierwszego dnia tak jest do tej pory, 3 sezon . Przykłady które być może pomogą ;)

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć tyle że zbyt małe rękawice mogą być dobre jak przymierzasz, ale niekoniecznie do jazdy. Gdy mierzyłem w sklepie swoje, zdawały się dobre. Nawet te kilka kilometrów jazdy zdawały się w sam raz, później było tylko gorzej. Dłoń w czasie jazdy jest zgięta i ścisło przylega do manetki, więc zbyt mała będzie cię niesamowicie uciskać i ręka będzie drętwieć. Po kilkunastu kilometrach jazda jest męczarnią a nie przyjemnością.

 

Co do butów sytuacja jest podobna, ale zgoła odwrotna. W czasie jazdy nie odczujesz zbyt małego buta, ale gdy będziesz dreptał, zwiedzał albo chodził poprostu, odczujesz zbyt mały rozmiar. Możesz się cieszyć z tego że twój rozmiar jest dosyć typowy, ja mam alpiny smx5 plus ale jak kupowałem nie miałem zbyt dużego wyboru, gdyż nie każdy sklep posiadał takie rozmiary. Kupiłem 47 ale gdybym miał możliwość z dzisiejszej perspektywy użytkownika kupić 48, niezastanawiałbym się. Markowe buty kosztują więcej ale za to masz pewność że będą wygodne, bezpieczne do jazdy i wygodne. Więc jeśli liczysz na to że się rozciągną, mozesz żałować później zbyt małego rozmiaru.

 

Tyle z moich doświadczeń, zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, po ponownej przymiarce w innym sklepie kupiłem jednak buty rozmiar 43, wszystko jest na swoim miejscu, pochodziłem w nich trochę i okazały się idealne, 44 byłyby za duże, miałem w nich sporo luzu, w 43 lepiej się czuję. Rękawice jeszcze raz przymierze i podejmę decyzję czy M czy L.

Aprilia SR 50 --> Derbi Senda 50 --> KTM EXC 125 --> Suzuki GS500F --> Suzuki GSR 600 Yoshimura Edition --> Ducati Monster 696 --> Honda CBR 600 RR PC40 --> ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...