Skocz do zawartości

Aprilia RX 50/90 bliski brat DT, dzwonienie w silniku i gaśnięcie po włączeniu jedynki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Niedawno kupiłem sobie motocykl enduro Aprilia RX 50 z włożonym cylindrem 90cc. Przy włączonym silniku posłuchałem sobie, popatrzyłem na wszystko i słyszę z silnika takie jakby dzwonienie, stąd moje obawy, czy powinienem się martwić? Postaram się tutaj wrzucić ten filmik, żebyście mogli ocenić.


https://www.youtube.com/watch?v=gUff_LnXw5o


W 10 i 33 sekundzie najlepiej słychać takie brzęczenie.


Mam jeszcze jeden problem, gdy odpalę motor po nocy i normalnie mam na biegu jałowym, wszystko w porządku, to jak włączę jedynkę, trzymając oczywiście cały czas sprzęgło, motocykl automatycznie gaśnie. Problem znika, gdy przed wrzuceniem jedynki, pokręce manetką trochę, tak do 4/5tys obrotów i wtedy wrzucę jedynkę, to motocykl nie gaśnie i zwyczajnie rusza. Poczytałem na internecie i wyczytałem, że w większości przypadków, jest to wina stopki bocznej, że jak jest rozłożona to motocykl gaśnie itd. Ale sęk w tym, że nie mam stopki bocznej, więc nie wiem co może być przyczyną tego gaśnięcia. Jeszcze coś, jak już ruszę i pojeżdżę trochę i dojadę np.: do skrzyżowania i muszę się zatrzymać, to normalnie na jedynce trzymam sprzęgło i nic nie gaśnie, problem jest tylko przy ruszaniu na zimnym, bo gdy jest rozgrzany można spokojnie wbić jedynkę i przy trzymaniu sprzęgła nie gaśnie.


Mam nadzieje, że udzielicie mi szybkich i skutecznych rad jak sobie z tymi problemami poradzić.


Pozdrawiam.

Edytowane przez dawidoscxz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam o cos ociera, zeby sprawdzic to trzeba by rozebrac to bzdzidlo co z kolei nie zajmie duzo czasu.

Sprzeglo ci ciagnie przy zimnym silniku i dlatego silnik gasnie.

Przed odpaleniem wcisnij sprzeglo i naciskaj kopniak zeby je rozkleic, potem zapalaj.

Jak sie ociepli to bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej swiadczy o tym ze ci sprzeglo ciagnie.

Moze byc po prostu zuzyte, co objawia sie wybiciem prowadnic kosza sprzegla, lub moze miec powyginane tarcze.

Mozna to naprawiac, lub zaczac jezdzic wtedy kiedy jest 10C cieplej niz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...