Skocz do zawartości

Alarm w Kawasaki Z 1000 2003r


motorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy może ktoś z Was zajmuje się montażem alarmów do motocykli profesjonalnie, a może ktoś z Was to już robił, ja owszem montowałem alarmy w motocyklach, ale były to starsze maszyny, w tym wypadku chodzi mi o Kawasaki Z 1000 z 2003 roku, w zasadzie wszystko jest ok, alarm działa, odcięcie zapłonu przeciwkradzieżowe również, tylko odpalanie z pilota nie. Z góry proszę nie zadawajcie mi pytania po co mi to itp. Jest taka funkcja w alarmie, klient chce więc się robi. Tylko że za chiny nie odpala, kręci ,świeci ale nie odpala. Po przestudiowaniu schematu elektrycznego doszedłem do wniosku że to sprawka immobilajzera który w tym moto sie znajduje. Obejście immo jesli nawet jest możliwe to uważam że jest bezsensowne bo sami pozbawiamy się fabrycznego zabezpieczenia motocykla, ale może jest coś o czym nie wiem a co może mi pomóc. Jeśli mieliście styczność z takim ustrojstwem to podzielcie sie wiedzą proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to zdobycie płytki z kluczyka z kodem (np , jeśli jest taka możliwość , skopiowanie zawartości pamięci ), wywalenie baterii i zrobienie prostej czasówki odłączającej płytkę immo po ustawionym czasie . Trzeba sprawdzić czy wyjęcie baterii z kluczyka w momencie jak silnik pracuje zgasi motocykl .

 

Kombinowałbym ale z góry rzuciłbym "milion" za taką robotę i dodał że nie ma gwarancji powodzenia zabiegu .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadom klienta, ze gra niewarta świeczki. Trzeba mieć nie pokolei w głowie aby pozbawić się immo aby odpalał z pilota (wykorzystując obecna kość z kluczyka). Aby było zabawniej kość w kluczyku nie ma zasilania i co jedyne możesz zrobić zasilanie modułu immo po przekaźniku jeśli jest oddzielny...a zapewne jest w sterowniku silnika. W to bym się nie bawił.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kluczyku nie ma baterii,wyglada normalnie, ale macie racje że gra nie warta zachodu,nie ma sensu pozbawiac sie sprawnego dobrego zabezpieczenia na poczet "bajeru" , ten argument przedstawiłem klientowi i tak to zostawiam,dzięki za wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...