Skocz do zawartości

Szkocja koniec maja


Tomasz1150
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja byłem, nie było wody :D

 

Spokojna marchewka, taka fotka tez jest. http://s15.postimg.org/rzca6v1a3/DSCF9824.jpg

Przynajmniej raz w roku jestem w Szkocji a bywa ze i dwa razy.

Kazdy znajdzie cos dla siebie wiec o ile wspomniana wyzej zostala B852 ja jej przeciwstawiam B869.

Natomiast pogoda w Szkocji jest zawsze. Niekoniecznie tylko sloneczna ;)

Edytowane przez Kjujik
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że robi się ciekawie. Słuchajcie jak macie jakieś fajne trasy do polecenia, zachód słońca nad klifami, pełna dzicz i natura oraz asfalt pod nogami dla moto to byłoby miło ;) .

Jeśli chodzi o pogodę to zawsze trzeba liczyć na fart czy jest jakiś szczególny miesiąć w roku kiedy można liczyć w miarę na dobrą pogodę? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całą wyprawę może chętny nie będę, ale jak będziesz na miejscu, daj znać, podłączę się na kilka mi, może zahaczymy o jakąś dobrą jadłodajnię, która jest biker-friendly?



A odnośnie pełnej dziczy, to ja polecam Walię. Tam to dopiero ku*wa zadupie, dobrze, że tam nie mieszkam, do Janusz dopiero by miał używanie :P

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat Szkocji mozna opisac jako cztery pory roku jednego dnia kilka razy na dzien.

Z osobistego doswiadczenia najwieksza szansa na bezchmurne niebo a wrecz upalna aure przypada na koncowke sierpnia i poczatek wrzesnia - od kilku lat wlasnie wtedy trafiam na tydzien, dwa tygodnie pieknej, slonecznej pogody.

Poza tym terminem bywa jak w ruletce, wszelkie mozliwe rodzaje deszczu, mgly przemieszane ze slonecznymi momentami co tez ma swoj urok a bez deszczu Szkocja juz nie bylaby taka szkocka. Wizyta przed czerwcem lub po wrzesniu ma jedna niezaprzeczalna zalete - diabli biora midges, czyli wredne meszki z piekla rodem. France sa tak upierdliwe jak tylko mozna sobie wyobrazic, niezmiernie towarzyskie przez caly dzien a wrecz nachalne o swicie i o zmierzchu potrafia odebrac wiele radosci z wyjazdu. Sutecznie odstraszaja je tylko srodki z konska domieszka DEET, dostepne w kazdym zakatku Szkocji wiec to akurat nie problem.

Dzikosc Szkocji to dzikosc pod kontrola, dla mnie osobiscie to przykry widok gdy szkockie krajobrazy pociete sa wszechobecnymi plotami czy wrecz zasiekami z drutu w tym kolczastego. Szkocja jak i Anglia to tereny gdzie kazdy skrawek ziemi jest czyjas wlasnoscia i te wlasnosc podkreslaja ogrodzenia a nie miedze na polach jak w Polsce.

O ile w okolicach Loch Lomond namioty i ogniska sa calkowicie zabronione to na pozostalych terenach jest akceptowalne o ile biwak rozbijany jest 100 yardow od drogi. Tyle teoria a w praktyce rozbijalem namiot i nad Loch Lomond i w praktyce niemal przy samej drodze w Highland i nikt nigdy nawet brzydko nie popatrzyl.

Zdarzaja sie tabliczki z napisem "no overnight parking" ale raz, raczej adresowane sa jak mysle do kamperozaurow a dwa nie rozbijalbym namiotu na placu z szutru.


Propozycja trasy po zachodnim Highland



Navpointy poza ostatnim to nie atrakcje turystyczne - po prostu punkty nawigacyjne.

Proponuje w wolnej chwili lub gdy nuda zaatakuje przejechac sie za posrednictwem street view :)

Teraz nie moglem znalezc ale jeszcze poszukam - mam gdzies wspolrzedne sprawdzonych miejscowek na namiot.

Edytowane przez Kjujik
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem plik z miejscowkami pod namiot - moze sie komus przyda :)

 

55.241063,-4.485304 wild camping
57.740621,-5.764052 camping
55.339335,-3.383555 wild camping
56.726009,-4.055911 wild camping
57.095895,-5.371889 wild camping
57.352339,-5.527981 wild camping*
57.687158,-5.545473 wild camping
57.784563,-4.089281 wild camping
58.494403,-4.292152 wild camping
57.257903,-5.941161 wild camping**
56.702267,-5.790171 wild camping
57.866585,-5.536446 camping - namiot mozna rozbic tuz nad brzegiem, niemal metr od wody :)
56.741663,-5.207468 wild camping
57.050313,-4.797638 wild camping
* raczej gdy jest sucho. Nalezy zjechac z glownej drogi i na najblizszym rozwidleniu trzymac sie prawej.
Droga prowadzi ostro pod gore zatem po deszczu na szosowkach moze byc ciezko. Moje miejsce jest tam gdzie miala
miejsce kiedys zrywka drzew - panorama widokowa wynagradza trud podjazdu + drewno na ognisko na wyciagniecie
reki.
** ostatnio droga byla zagrodzona pniem a teraz street view pokazuje brame - nalezy wjechac na parking dla
camperow i po prostu z tego parkingu ominac pien/brame takim mikro nasypem - dalej droga az nad jezioro - ciche
miejsce osloniete od ciekawskich - duzo drewna na ognisko
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki i cenne porady. Widzę, że autor gdzieś się zawieruszył. No cóż.. Będę myślał intensywnie nad Szkocją bo mi cały czas chodzi po głowie ale jak już to druga połowa czerwca. Zobaczymy pożyjemy..... :cool:

 

Szerokości życzę

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki i cenne porady. Widzę, że autor gdzieś się zawieruszył. No cóż.. Będę myślał intensywnie nad Szkocją bo mi cały czas chodzi po głowie ale jak już to druga połowa czerwca. Zobaczymy pożyjemy..... :cool:

 

Szerokości życzę

Savii

 

 

Nie znikłem :biggrin: , tylko czasu coś ostatnio mało. Dzięki wszystkim którzy chcieli się podzielić wiadomościami co i jak w Szkocji.

Proszę o jeszcze. :excl:

Po rozmowach z moimi potencjalnymi towarzyszami podróży , rozważamy zmianę terminu na początek września.

 

Niestety tak to jest ,że najgorzej zgrać czas wyprawy aby wszystkim pasowało :banghead: :banghead:

Tak więc Szkocja nie ginie w planach na ten rok , jest tylko przesunięcie w czasie.

 

Jak tylko skrystalizuje się trasa i termin zapodam na forum.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie znikłem :biggrin: , tylko czasu coś ostatnio mało. Dzięki wszystkim którzy chcieli się podzielić wiadomościami co i jak w Szkocji.

Proszę o jeszcze. :excl:

Po rozmowach z moimi potencjalnymi towarzyszami podróży , rozważamy zmianę terminu na początek września.

 

Niestety tak to jest ,że najgorzej zgrać czas wyprawy aby wszystkim pasowało :banghead: :banghead:

Tak więc Szkocja nie ginie w planach na ten rok , jest tylko przesunięcie w czasie.

 

Jak tylko skrystalizuje się trasa i termin zapodam na forum.

 

pzdr

OK. To już wiem na czym stoję.... Zresztą Szkocja nie ucieknie.. :rolleyes: Jak nie w tym roku to może za rok. Zobaczymy, pożyjemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to macie plan wycieczki :)

 

 

Dzięki Limo . Super traska , na pewno zostanie przejechana .

 

 

Znalazlem plik z miejscowkami pod namiot - moze sie komus przyda :)

 

55.241063,-4.485304 wild camping
57.740621,-5.764052 camping
55.339335,-3.383555 wild camping
56.726009,-4.055911 wild camping
57.095895,-5.371889 wild camping
57.352339,-5.527981 wild camping*
57.687158,-5.545473 wild camping
57.784563,-4.089281 wild camping
58.494403,-4.292152 wild camping
57.257903,-5.941161 wild camping**
56.702267,-5.790171 wild camping
57.866585,-5.536446 camping - namiot mozna rozbic tuz nad brzegiem, niemal metr od wody :)
56.741663,-5.207468 wild camping
57.050313,-4.797638 wild camping
* raczej gdy jest sucho. Nalezy zjechac z glownej drogi i na najblizszym rozwidleniu trzymac sie prawej.
Droga prowadzi ostro pod gore zatem po deszczu na szosowkach moze byc ciezko. Moje miejsce jest tam gdzie miala
miejsce kiedys zrywka drzew - panorama widokowa wynagradza trud podjazdu + drewno na ognisko na wyciagniecie
reki.
** ostatnio droga byla zagrodzona pniem a teraz street view pokazuje brame - nalezy wjechac na parking dla
camperow i po prostu z tego parkingu ominac pien/brame takim mikro nasypem - dalej droga az nad jezioro - ciche
miejsce osloniete od ciekawskich - duzo drewna na ognisko

 

Dzięki Kjujik . Może nie ze wszystkich , ale z części skorzystamy

Edytowane przez Tomasz1150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...