Jump to content
Sign in to follow this  
wariantmoto

SPEED TRIPLE 2003r. problem z prędkościomierzem

Recommended Posts

Witam, czy ktoś może podpowiedzieć jak zdiagnozować czujnik prędkości w moim Tripelku? Prędkość jest nie zawsze wskazywana. Do tej pory korzystając z tego, że mam wyjęty airbox sprawdziłem wszystkie wiązki w stronę ECM i jest OK. Sam czujnik ma trzy przewody (masa, plus oraz info dla ECM) czy pomiędzy masą a plusem mierząc omomierzem w stronę czujnika powinien się zamykać obwód?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem wydaje się być rozwiązany. Wątek przewija się na anglojęzycznym forum i jedna ze wskazywanych przyczyn nie zawsze działającego prędkościomierza to zły stan baterii lub słaby kontakt na klemach. Wygląda na to że właśnie słaby kontakt na klemach był przyczyną usterki. Po oczyszczeniu na razie wygląda na to, że będzie ok. Kilka prób rozruchu i ruszenia aktywuje prędkościomierz :biggrin: wcześniej skuteczność była na "co drugi raz". Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, pojawiały się również podpowiedzi sugerujące uszkodzenie magnesu ale w moim przypadku albo działał poprawnie, albo wcale, co ewidentnie sugerowało usterkę elektryczną. W wątku, który znalazłem był dokładny opis takiego zachowania speedometru jaki zaobserwowałem u siebie tzn.: odpalam moto-brak wskazań, po chwili zatrzymuję się, gaszę i zapalam, ruszam i jest wskazanie prędkości. Po dłuższym postoju znowu to samo. Znalazłem również informację, że wgranie nowego oprogramowania "leczy" ten problem, gdyż jak zrozumiałem nowszy soft nie testuje czujnika prędkościomierza w momencie rozruchu co przy spadku napięcia spowodowanym dużym poborem prądu może dawać błędną odpowiedź czujnika i jego "dezaktywację" (oczywiście ASO nic na ten temat nie wie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...