Skocz do zawartości

Dziś kupuję Aprilkę RX 125


Gość Kristi_tdr125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

obejrzyj dokładnie blok silnika, zwlaszcza przy zębatce zdawczej czy nie ma spawów. w tych silnikach czesto zdarza sie tak, ze przez nie kontrolowanie naciągu łańcucha, łańcuch spada i czesto rozwala blok silnika. sprawdz luzy na łozyskach kół - wymiana nie droga a bardzo wpływa na kontrole motocykla. sprawdz czy ma luzy na głowce ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kristi_tdr125
obejrzyj dokładnie blok silnika, zwlaszcza przy zębatce zdawczej czy nie ma spawów. w tych silnikach czesto zdarza sie tak, ze przez nie kontrolowanie naciągu łańcucha, łańcuch spada i czesto rozwala blok silnika. sprawdz luzy na łozyskach kół - wymiana nie droga a bardzo wpływa na kontrole motocykla. sprawdz czy ma luzy na głowce ramy.

 

Blok silnika jest cały i nie zauważyłem spawów, główka ramy siedzi sztywno bez luzów. Za to tylnie koło ma delikatny luz na łożyskach, wahacz nie ma. Dziś alebo jutro jeszie do mechanika na jakiś tydzień, ma wszyasko sprawdzić i wymienić co będzie potrzebne. Oby mnie tylko nie skasował na kilka tysiaków 8O

 

W następny weekend chciałbym już docierać sprzęta :buttrock: i robić pierwsze kroki w skokach bo do tej pory nie miałem sprzętu który by sie do tego nadawał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Kristi_tdr125

Wczoraj pierwsze jazdy motocyklem po odebraniu od mechanika :D . Moto na dotarciu więc trzeba ostrożnie tym bardziej że nie jestem mistrzem jazdy w terenie i wolałbym się od razu nie połamać. Niestety wczoraj się dowiedziałem, że jak na złość od dziś do poniedziałku mamy zamknięty tor bo będą urządzane dożynki i nie wolno jeździć :D . Może uda mi się wyciągnąć kogoś z przyczepką za miasto. Czy ktoś zna może jakiś lekki teren lub tor blisko Sochaczewa (woj. Mazowieckie - 50 km na zachód od Warszawa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kristi_tdr125
tor blisko Sochaczewa (woj. Mazowieckie - 50 km na zachód od Warszawa)?

najblizszy dobry tor jest chyba w lomiankach pod warszawą, jeśli nie jest za daleko to wpadnij w weekend to polatamy razem.

 

W niedzielę byłem na torze w Strykowie, bardzo byłoby fajnie gdyby nie awaria motoru. Po małej rozgrzewce przed domem zapakowaliśmy sprzęt na przyczepkę, ale przy wkładaniu jakoś zaczepiłem o coś (chyba zaczep od pasa się wkręcił) i wypadła (wyciągnęła się linka od ssania). Założyłem szybko i pojechaliśmy. Na miejscu okazało się że motor nie chce już chodzić na najwyższych obrotach - chyba się coś spaprało w gaźniku. Musiałem polatać po płaskim i próbowałem coś ustawić w kolegami. Za 15 minut zaczęła wyciekać mi woda i chłopaki powiedzieli że prawdopodobnie puściła uszczelka w pompie wody. Tak więc droga na tor i do domu zajęła mi 3 godziny a jeździłem niecałe 15 minut. Tak przy okazji do kolesiowi stanęła też Yamaha YZ, prawdopodobnie strzeliła korba a trzeci złapał na koniec gumę. Na 4 motory które wyjechały od nas jeden wrócił całkowicie sprawny. To się nazywa pech.

Gdyby ktoś wiedział jak (lub u kogo blisko Warszawy) wymienić uszczelkę w pompie wody (czy może to nie jest bardzo trudne) i ustawić gaźnik proszę o informację. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś wiedział jak (lub u kogo blisko Warszawy) wymienić uszczelkę w pompie wody (czy może to nie jest bardzo trudne) i ustawić gaźnik proszę o informację. Z góry dziękuję za pomoc

uszczelke w pompie i regulacje gaznika zrobia ci w kazdym warsztacie motocyklowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kristi_tdr125

uszczelke w pompie i regulacje gaznika zrobia ci w kazdym warsztacie motocyklowym

 

Być może, ale u mnie w mieście nie ma takiego warsztatu, a do tego mojego mechanika mam kawał drogi a poza tym jest zawalony pracą i zrobiłby mi to dopiero w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale u mnie w mieście nie ma takiego warsztatu, a do tego mojego mechanika mam kawał drogi a poza tym jest zawalony pracą i zrobiłby mi to dopiero w przyszłym tygodniu.

to daj motor jakiemus znajomemu co sie dobrze zna na mechanice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Kristi_tdr125

Pożyczyłem na chwilę aparatu od kolesia i wreszcie udało mi się zrobić zdjęcia mojego sprzętu. Niestety, na chwilę obecną nie jest na chodzie, ponieważ ktoś "wyregulował" mi tak wolne obroty, że teraz nawet nie mogę go odpalić i muszę znowu zaprowadzić do mechanika.

P.S. To nie jest mój strój do jazdy :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka, widac troche wysoka dla Ciebie. I gratulcje yarisa bo to swietny samochód :banghead: Co do złej regulacji to najlepiej pozwalaj ruszać swój motocykl tylko ludziom którzy sie znają bardzo dobże a najlepiej samemu sie nuczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...