Skocz do zawartości

jawa


tskacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

łozyska kupuje cos tego typu http://allegro.pl/lozysko-igielkowe-skrzyni-biegow-jawa-ts-350-i5022462063.html i tez zawsze nakładałem smar grafitowy zeby igiełki nie wypadły

 

W tej skrzyni do tego typu łożysk nie powinno się stosować grafitowego smaru nawet jako wstępne/montażowe smarowidło...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minolcia, sadzisz ze przez smar grafitowy padło to łożysko? Wierzyć mi sie nie chce. Przecież ten smar zostanie wypłukany po rozgrzaniu silnika. Ja bardziej obstawiam coś krzywego w skrzyni albo zjechaną bieżnie. Sam jestem ciekaw co tam sie dzieje i chętnie zerknął bym do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minolcia, sadzisz ze przez smar grafitowy padło to łożysko? Wierzyć mi sie nie chce. Przecież ten smar zostanie wypłukany po rozgrzaniu silnika. Ja bardziej obstawiam coś krzywego w skrzyni albo zjechaną bieżnie. Sam jestem ciekaw co tam sie dzieje i chętnie zerknął bym do tego silnika.

 

Tak, zostanie wypłukany tylko zabarwi olej na taki kolor który nie zasygnalizuje ,,zjechania,, lewego simmeringa chyba że jest innego koloru niż czarny czy też konsekwencji jego wytarcia czyli przedmuchów z komory wstępnego sprężania.

 

Jeżeli co miesiąc rozbiera silnik a nie pisze jak to robi to już sobie wyobrażam jak wyglądają te ameliniowe połówki.

 

PS - Smar grafitowy nie jest przeznaczony do łożysk tocznych tak na marginesie...to tyle w tym temacie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat awarie lewego simmeringa łatwo rozpoznac bo kopci z lewego jak parowóz do momentu aż przestanie palic na ten gar :rolleyes: . Przedmuchami zajmiemy sie jak wystąpią (zawsze można wrzucić pełne czoło wału) Poczekajmy na odp kolegi.

Edytowane przez _Jerry_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minolcia

jak rozbieram silnik to nie używam młotka ( moja jawa widzi młotek tylko do wbijania ośki).Mój tata jest tokarzem i zrobił mi taki ściągacz przykręcany zamiast prawej kapy i tam jedna stopa opiera się na wale a druga stopa na trybie zdawczym . ;P

nie maszyna lecz technika zrobi z ciebi zawodnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tskacz

 

A składasz też przy pomocy ściągacza?

 

Przy składaniu karterów trzeba kręcić zdawczą zębatką bo przy tym zabiegu spotykają się bocznie dwa koła zębate i jeśli nie trafią z zazębieniem to może być ,,różowo,,... i to może być przyczyną wadliwej pracy tego łożyska.

 

-Jerry-

 

Z lewego kopcić może jeszcze z wielu innych powodów.

 

W ciepłe dni może dochodzić do przegrzewania cewki WN lewego gara gdyż umieszczono ją za cewką prawego cylka/owiew powietrza, słabiej chłodzona i może mieć przebicia na zwojach - jest parę cm nad silnikiem a jak pamiętam była bardzo gorąca.

 

Poza tym zapłon lewgo cylka ustawia się na płytce prawego po jego ustawieniu - może dochodzić do sumowania się błędów/niekoniecznie ale przy dokręcaniu do stojana alternatora.

 

Sposób mocowania w/w płytek i materiał/odkształcanie przy montażu/dokręcanie śrubek może i najczęsciej jest przyczyną rozstroju wyprzedzenia zapłonu a w konsekwencji zwiększonego dymienia /z lewego cylka/.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak składam to ściskam ściskami stolarskimi. a że kręci się trybem zdawczym przy składaniu to ameryki nie odkryłeś . a jak te dwa koła zębate by się zle naszły to by był nawet problem nawet z wrzucaniem biegów. ja myślę że wina tkwi w wałku pośrednim ;)

nie maszyna lecz technika zrobi z ciebi zawodnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...