Skocz do zawartości

Suzuki ts 50/70


Zielok TS 50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki oto problem i liczę na pomoc ;)

Mam fajnego crossa Suzuki ts50, jednak mam z nim kilka problemów i teraz proszę was o radę.

Założyłem do niego cylinder 70cm firmy eurokit, jest w bdb stanie podobno aluminiowy, niby było wszystko ok ale nie miał siły nie rwał ziemi ani na koło nie szedł. Okazalo się że pierścienie poleciały, na zamkach są 1 cm luzu.

Średnica cyla to 47mm. Co mam robić?

Podobno nie można kupić samych pierścieni jak już to z tłokiem, czy to coś w ogóle da wymiana ich?

A zmiana gaźnika by coś dała?

Miałem mikuni jakiś, a teraz bym założył Mikuni MHC kogyo da to coś?

Proszę o odpowiedź z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie większy gaźnik niż seria/ ew większe dysze. Nie wiem jaki masz rozmiar, ale na pewno za mały ;p. Luz 1 cm? Na pewno dostałeś pierścienie od tego zestawu, czy pierścienie popękały i tyle z nich zostało? Przy takim luzie (naprawdę 1cm????) kompresja to pojęcie abstrakcyjne. Mogłeś zaj**ać silnik poprzez zbyt ubogą mieszankę dla tej pojemności- za małe smarowanie w tulei.

Zakładając, że podczas zakładania tego tuningowego zestawu wszystko było ok, to brak mocy był jak najbardziej prawidłowy- za mało dostawał paliwa.

Jak już się bawisz w tuning, to pomyśl nad zestrojeniem układu wydechowego- to da Ci bardzo dużo w tym dwutakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: nie pękły ale z ciekawości nalałem paliwa na tłok i okazało sie że paliwa ucieka po 1 min więc rozebrałem dalej zdjąłem pierścienie włożyłem w cyl i 1 cm luzu można w to nie wierzyć ale tak jest żadnych rys itp na cylu tłoku mieszanka bardzo dobra kopcił mocno jak jeździłem, ale po zatym ja nie kupiłem tłoka i cyla tylko poprzedni właściciel. Więc niewiem czy dobre dobrał co mam w takiej sytuacji robić ?

 

Dzięki za odp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...