Skocz do zawartości

Regulacja gaźników, a dymienie


rafal1730
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wizycie na hamowni stwierdzono mi, że mam za dużo paliwa podług powietrza.

Po puszczeniu gazu przy max prędkości motocykl zaczął mocno dymić na biało (przy normalnej jeździe tego nie ma).

Do tej pory nie dolewałem nic oleju, a na hamowni powiedziano mi, że może pomóc tu regulacja gaźników.

Czy też jesteście takiego zdania?

Motocykl faktycznie nie chodzi za równo, ale nie zdarzyło mi się jeszcze żeby kiedykolwiek sam zgasł czy coś, na obroty wkręca się ładnie i schodzi też płynnie.

Drugie pytanie to czy dam radę sam wyregulować te gaźniki?

Nie mam w okolicy żadnego serwisu, ani żadnego normalnego mechanika.

Przy wcześniejszym moto, gdy miałem jeden gaźnik to sam go czyściłem regulowałem itd., lecz tu są 4 i nie bardzo wiem czy jest to w ogóle możliwe w domowych warunkach.

Motocykl to Yamaha FZR 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chodzi za równo to znaczy, że coś mu dolega. Gaźniki do roboty, a przy okazji sprawdziłbym też zawory. Kiedy ogólnie był jakiś przegląd robiony? No i niestety zasmucę Cię, że nie podołasz sam gaźnikom bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po puszczeniu gazu przy max prędkości motocykl zaczął mocno dymić na biało (przy normalnej jeździe tego nie ma).

 

A mi się wydaje,że przez gaźniki co najwyżej może zadymić na czarno a nie na biało i regulacja gaźników może w tym przypadku nie pomóc.

 

Zmierz mu ciśnienie sprężania i zrób próbę olejową

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przegląd był robiony to nie wiem, bo nie dawno zakupiłem ten motocykl.

Co do sprawdzenia ciśnienia to nie wiem czy jej sens sprawdzać, bo na hamowni wyszło 81 koni, gdzie seryjnie jest 91.
Myślę, że przez ponad 20 lat 10 koni to nie jest duży spadek, przy czym widziałem w młodszych maszynach spadki o ponad 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...