Skocz do zawartości

Odblokowanie, konsekwencje?


motorcyc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, ciekawi mnie mocno jedna rzecz. Czy rzeczywiście uczestnicząc w wypadku, ubezpieczyciel może wymigać się od wypłacenia odszkodowania z OC (i obciążyć kierowcę motocykla) jeżeli maszyna jest odblokowana? Czy ktoś doświadczył takiej sytuacji?

Edytowane przez motorcyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zmienić w urzędzie rodzaj pojazdu na motocykl (dowód+tablice) i odpowiednie OC

 

a najlepiej się nie przyznawać i jeździć przepisowo

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany setki razy:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/72015-niszt-kombinirent-dzieciaki/

 

 

Nikt nie jest w stanie przewidzieć czy przy danej kolizji/wypadku nie dojdzie do sprawdzenia motoroweru pod względem technicznym.

Prosty przykład: jeśli drugi uczestnik wypadku/kolizji powie: uderzył we mnie bo jechał za szybko to w toku rekonstrukcji wykonywanej przez biegłego na 99% dojdzie do sprawdzenia pod względem technicznym motoroweru - zarówno co do sprawności układu kierowniczego i hamulcowego jak i co do osiągów.

 

I może tak być - że niezależnie od ustalenia kto był bezpośrednim sprawcą kolizji zostanie wskazana niezgodność pomiędzy kategorią pojazdu z dowodu rejestracyjnego a faktycznymi osiągami pojazdu.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bralem udzial w sprawie z wypadkiem skutera i wiem ze zglosilem wniosek dowodowy o sprawdzenie czy skuter miesci sie w kategorii motorower czy tez motocykl, no i oczywiscie, czy kierujacy w zwiazku z ewentualna modyfikacja posiadal uprawnienia do kierowania pojazdem....

 

edit: kolega wyzej nieco mnie ubiegl...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...