Skocz do zawartości

Prosze o Pomoc kolizja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W piątek byłem uczestnikiem kolizji dojeżdżając do skrzyżowanie ustawiłem się obok ciężarówki która już tam stała. Gdy zapaliło się zielone światło ruszyłem a samochód jadący z przeciwka skręcił w lewo i zajechał mi drogę. Policja mi powiedziała ze moja wina bo nie mogę stać obok ciężarówki jak bym był przed nią to było by ok i uznali moją winę , niestety przyjąłem mandat. Ale jak sprawdziłem w przepisach mogę zatrzymać sie obok niej na tym samym pasie ruchu.

Czy odwołanie teraz do sądu ma sens czy sąd może zmienić decyzje o winie na kierowce samochodu??

Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na jaki artykul sie powolali ?

 

Ja bym sie odwolywal tyle, ze musisz sie liczyc z tym, ze bedziesz musial skorzystac z adwokata

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz może jakiś wzór pisma które muszę napisać do tego sądu. A dlaczego z adwokata nie mogę sam przedstawić przed sądem jak wyglądała sytuacja.

Własnie na żaden artykuł mówili ze nie mogę stac obok jak bym stał przednim to było by ok a i ze na pewno sie nie zmieścił bym na jednym pasie obok cięzarówki jak ja wiem ze się zmieściłem ona mogła przecież prawymi kołami stać na na czesci drogi która jest pobocze ale tego ja nie widziałem juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, nie jest istotne po ktorej stronie jakiegos tam pojazdu zajales pozycje. Jadacy prosto ma zawsze pierszenstwo przed skrecajacym w lewo z naprzeciwka ( z wyjetkiem lamanego pierszenstwa ).

 

Jaki wzor pisma ? Pismo mozna sklecic po 8 - miu klasach szkoly podstawowej, bez przesady.

 

Byles na tyle glupi, ze dales sobie wcisnac Mandat a przed sad bez adwokata chcesz isc ? Sorry Winetou, szkoda bylo mojego czasu na napisanie tego posta

 

AMEN

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się odwołać chyba cię to nic nie będzie kosztować a możesz naprawić motor z OC sprawcy, napisz, że stałeś obok ciężarówki, ale przed nią, udawaj głupa. Zobacz czy na mandacie jest napisane, że masz możliwość odwołania się, jeżeli tak to zrób to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się odwołać chyba cię to nic nie będzie kosztować

 

Podpisanie mandatu jest równoznaczne z przyznaniem się do winy.

 

Jeśli by nie przyjął mandatu,miałby czas na przeanalizowanie sytuacji bez dodatkowych kar itp.

Miałem kiedyś podobna akcję,tyle że w puszce. Nie przyjąłem mandatu,bo twierdziłem,że to nie ja popełniłem błąd. Poprosiłem kolegę instruktora jazdy o jego opinię w tej sprawie.Powiedział mi,że to była moja wina.Pomyślałem sobie no to ładnie nakręciłem.

Po jakimś czasie przyszło do mnie wezwanie na komisariat w celu spisania moich zeznań. W tym momencie podpisałem mandat,aby uniknąć konfrontacji w sędzią,który pewnie "swoje" by doliczył do mandatu.

 

 

Swoją droga bawią mnie testy policjantów :"przyjmuje pan mandat,czy piszemy wniosek do sądu o ukaranie pana"- z jakie k..wa racji sąd ma mnie od razu karać !!!

Czy policjant nie może się pomylić

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podpisanie mandatu jest równoznaczne z przyznaniem się do winy.

Zgadzam się, ale są też takie przypadki, że się odwołujesz do sądu, mówisz, że przyznałeś sie, bo byłeś pod wpływem silnych emocji, ponad to zostałeś zastraszony, ale prosisz sąd o rozpatrzenie tej sprawy, bo uważasz, że jesteś poszkodowany w tym zdarzeniu, wtedy sąd rozpatruje twój wniosek i może podważyć mandat. Najwyżej poniesiesz koszty rozprawy, nie są wysokie, Złożenie wniosku nic nie kosztuje, zawsze możesz się wycofać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie 3 kolegów tego kierowcy zeznało ze niby stałem na pasie do skrętu w lewo (jakiś żart chyba ) więc moje słowo przeciw 4 osobom więc marne moje szanse przy odwołaniu. Na układy nie ma rady była by kamerka wszytko by było jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie 3 kolegów tego kierowcy zeznało ze niby stałem na pasie do skrętu w lewo (jakiś żart chyba ) więc moje słowo przeciw 4 osobom więc marne moje szanse przy odwołaniu. Na układy nie ma rady była by kamerka wszytko by było jasne.

 

Nasunąłeś mi pewną myśl-jedź na to skrzyżowanie i rozejrzyj się za monitoringiem. Może właściciel jakiegoś sklepu miał ustawioną na to skrzyżowanie i będziesz miał "niezbity" dowód

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podpisanie mandatu jest równoznaczne z przyznaniem się do winy.

 

 

Tak, ale nie do końca :D Jest jeden warunek kiedy to nie obowiązuje. Jeżeli mandat został wypisany za wykroczenie które jakby to powiedzieć nie było wykroczeniem. Jako przykład podam pewnego dziennikarza motoryzacyjnego który dostał mandat za wyprzedzanie na pasach, tyle że na skrzyżowaniu regulowanym sygnalizacją świetlną. Testowali jakiś samochód no i dał się wrobić w podpisanie mandatu (swoją drogą policjant tuman). W każdym razie odwołał się i wygrał. Tak więc polecam iść w tą stronę.

 

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz normalnie pismo na policje ze odstepujesz od zlozonego oswiadczenia i wnosisz o skierowanie sprawy na droge sadowa i w zasadzie tyle. mozesz jeszcze umotywowac to jak chcesz, ze zostales nakloniony, ze dzialales pod wplywem stresu, mozesz powiedziec ze byles po alkoholu (wtedy takie oswiadczenie woli mogloby byc niewazne z mocy prawa ;) no i w zasadzie tyle.

na sprawie i w trakcie przesluchan nagrywaj wszystko, najlepiej robic to na 2 niezalezne dyktafony. o sztuczkach i grach wojennych na sprawach nie bede ci mowil...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...