Skocz do zawartości

Odbudowa mojego GSXR 750 K3


DawidP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się pochwalić swoim małym cacuszkiem. ;)

 

Jak wiadomo najlepiej zacząć od początku, więc kupiłem ramę bez silnika, ale z resztą osprzętu w lutym. Jako, że jestem studentem i wtedy jeszcze pracującym zbierałem na "wykończenie" mego sprzęta.

 

nLWrRs.jpg

 

vrfhre.jpg

 

Jakoś na przełomie kwietnia i maja znalazłem silnik, ale z zatartą panewką za 300 PLN i bez namysłu go kupiłem (co okazało się super inwestycją).

 

LkuVI7.jpg

 

Zbierałem kasę dalej i pod koniec czerwca kupiłem już sprawny silnik. Od razu poszedł na stół i wyregulowałem luzy zaworowe. Zauważyłem też brak trzech czujników: czujnik biegów, temperatury cieczy oraz czujnika położenia wałka rozrządu. Do tego przydał się stary silnik z którego powędrowała także uszczelka pod pokrywę zaworów i dekielek na rozrusznik (były w lepszym stanie niż w sprawnym silniku).

 

eymc3b.jpg

 

76tiP9.jpg

 

Przyszedł czas zająć się wiązką elektryczną, którą jakiś lekko mówiąc niemądry człowiek w Belgii przeciął w najgrubszym miejscu.

 

Pe5YLn.jpg

 

3tBwPv.jpg

 

jmFCmu.jpg

 

Zbrakło czarnej taśmy izolacyjnej. ;)

 

Czas na zainstalowanie piecyka do ramy i pierwsze przekręcenie kluczyka.

 

pcJMdO.jpg

 

Objawił się oryginalny przebieg ramy. :D Motocykl stał około 3 lat bez silnika.

 

l8L5vx.jpg

 

Po założeniu przepustnic z wtryskami ZONK, nie ma zapłonu po nocce wpadłem z kolegą na genialny pomysł żeby postukać w czujnik przechyłu i ... JEST motocykl odpalił. Po zagrzaniu i odpowietrzeniu układu chłodzenia, założyliśmy owiewki i resztę błyskotek. ;)

 

tA6mla.jpg

 

Po zmianie opon czekał na blachę, którą dzisiaj odebrałem z WK. :D

 

zaTKsD.jpg

 

UigtXw.jpg

 

Mała ciekawostka: opona przednia (DOT z 2001 roku) była jeszcze fabryczna, a tylna jak nówka (DOT 2003). Oczywiście jak wspomniałem wcześniej zostały one wymienione. ;)

 

Pozdrawiam i szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki .

A tak z ciekawości - czy coś zarobiłeś na tym całym kotle z piecem i z papierami ? Czy w plecy albo na zero ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc samych części eksploatacyjnych typu oleje, filtry itp. to koszt motocykla wyniosl okolo 8 tys. Z papierami mialem troche zabawy (odsylam do tematu w dziale przepisy). Jednak nie zaluje, ze sam poskladalem wszystko bo znam praktycznie kazdy zakamarek tego motocykla.

Pozdrawiam

 

P.S. Zdjęcia plenerowe będą niebawem. ;)

Edytowane przez DawidP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...