Skocz do zawartości

Gaźniki FZR600 - full serwis


razorbl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie wyciągnąłem gaxniki ze sprzeta celem sprawdzenia ich stanu, przeczyszczenia i później synchronizacji.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie, a raczej prośba:

Chciałbym powykręcać dysze tylko nie mam niestety danych serwisowych o ile obrotów powinny one potem zostać wkręcone. Czy dysponuje ktoś takimi danymi? Byłbym wdzięczny za pomoc. ;)

 

Druga sprawa to synchronizacja. Moglibyscie podac mi kolejne etapy jakie powinienem wykonac podczas tej czynnosci?

 

I sprawa 3 ;) Na jakiej wysokości powinny znajdować sie plywaki w moim motocyklu (mierzony w sposob jak na zalaczonym rysunku).

 

Mój motocykl to: Yamaha FZR600 3HE / 1992 rok.

 

Załączam rysunki jak to u mnie wszystko wyglada ;)

 

Z góry wielkie dzięki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie wyciągnąłem gaxniki ze sprzeta celem sprawdzenia ich stanu, przeczyszczenia i później synchronizacji.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie, a raczej prośba:

Chciałbym powykręcać dysze tylko nie mam niestety danych serwisowych o ile obrotów powinny one potem zostać wkręcone. Czy dysponuje ktoś takimi danymi? Byłbym wdzięczny za pomoc. ;)

 

*** Dysze wkrecone sa na stale, jedyna rzecz ktora wykrecasz to sruby regulacji mieszanki na wolnych obrotach.

 

Druga sprawa to synchronizacja. Moglibyscie podac mi kolejne etapy jakie powinienem wykonac podczas tej czynnosci?

 

*** Zgrubna synchronizacje mozesz wykonac na stole na wyjetych gaznikach regulujac uniesienie przepustnic w taki sposob zeby otwieraly sie razem i zamykaly na tej samej wysokosci. Do synchronizacji dokladnej potrzebny jest zestaw wakuometrow zegarowy lub rurki z kulkami metalowymi.

 

I sprawa 3 ;) Na jakiej wysokości powinny znajdować sie plywaki w moim motocyklu (mierzony w sposob jak na zalaczonym rysunku).

 

*** Z rysunku wynika ze 22mm - zreszta jezeli masz serwisowke to po co pytasz - wszystkie odpowiedzi sa tam.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1)

A ile obrotów na srubie składu mieszanki ma byc w moim motocyklu ? I która to jest bo z niemieckim u mnie ceniuutko.

 

Ad.2)

Mam juz zrodlo informacji.

 

Ad.3)

22mm widoczne na rysunku to w przypadku zamontowania DynoJetów. Na seryjnych chyba inny jest poziom.

 

Jakas ta serwisowka lewa :? Nie ma tam tych danych albo kurna znaleźć ich nie moge ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...