Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie zaworów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Wróciłem już z mojej wyprawy i motor dojechał bez problemu.

Kolejna rada jaką dostałem to wymiana oleju - co też właśnie skończyłem robić. Nadal słychać te stuki, ale jakby mniej, nie ciągle, a powyżej 4500 praktycznie nie można tego zauważyć. Nie wiem, jak będzie wyżej, bo zabrałem się też za naciąganie łańcucha i zaczęło lać, więc nie miałem okazji jeździć. Zniknął również ten świszczący odgłos, choć jak to wygląda na prawdę, będę w stanie powiedzieć po przejażdżce.

Teraz pytanie - co ile wymieniać olej? Jedni mówią, że co 10kkm, inni co 6, a jeden z mechaników doradził mi zmianę co 1500 - 2000 mil - czyli wychodzi na to, że będę go zmieniał co miesiąc...

Uszczelka pod kolektorem jest ok. Na sugestię o wałku rozrządu lub sworzniu usłyszałem, że te motocykle (gienki, en-ki, marudy 125) tak mają, że lubią postukać.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie - co ile wymieniać olej? Jedni mówią, że co 10kkm, inni co 6, a jeden z mechaników doradził mi zmianę co 1500 - 2000 mil - czyli wychodzi na to, że będę go zmieniał co miesiąc...

 

Z 10 lat temu miałem GN 125 i tam książka zalecała wymianę oleju co 6000km. Biorąc pod uwagę to, że oleju tam wchodzi niecałe 9 setek to wymiana nie uderza w kieszeń :) W EN 125 powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czyli wychodzi na to, że zalecenie mojego mechanika nie było zbytnio przesadzone :D. Wymiana oleju kosztowała mnie około 8 funtów, filtr z tego co pamiętam 15, więc to groszowe sprawy. Tutaj wchodzi 1100ml.

Domyślam się, że po takim czasie nie będziesz pamiętał pracy silnika?

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w GN jakoś szczególnie kulturalnie nie pracował, zawory lekko cykały (mimo poprawnych luzów). W silniku nic nie waliło, obejrzałem filmik, który wstawiłeś i jakoś nie słyszę tam dziwnych odgłosów, w GNie dźwięk pracy silnika podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...