Skocz do zawartości

Albania Q&A


k_u_b_a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Niedawno wrocilem z Albanii.

Jestem na "swieżo" wiec jesli ktoś z Was ma jakieś pytania chętnie odpowiem i podziele sie aktualnościami.

 

Nie będę o wszystkim pisał, bo nie każdego wszystko interesuje.

 

Jechałem od Macedonii-Ochryd, Korcza, Leskovik, Përmet, Gjirokastër, Sarandë, Butrint, Vlorë, Koman(prom), Fierzë, Shkodër, Theth, droga SH20 do MNE przez Tamarë, Vetmosh, Gusnije, w MNE Tara i Durmitor. Potem najszybciej do domu.

Dojazdówki i odjazdówki autostrady. 10 dni. Transalp 700, opony Heidenau Scout k-60.

 

Pozdr

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę godzin ruszamy do Albanii,jedziemy przez Węgry Serbię Czarnogórę Albania wybrzeżem aż do Grecji.Powrót przez Macedonię.W Albanii będę już czwarty raz więc pewnie nie za wiele sie tam zmieniło od 2012.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę godzin ruszamy do Albanii,jedziemy przez Węgry Serbię Czarnogórę Albania wybrzeżem aż do Grecji.Powrót przez Macedonię.W Albanii będę już czwarty raz więc pewnie nie za wiele sie tam zmieniło od 2012.

Tu mozesz sie nieco zdziwić tak jak ja.

W tamtym roku jechalismy odcinki 60 kilometrowe w 3h a w tym roku 1,5h. Droga SH20.

Wiecej asfaltu, budowa właściwie od podstaw dróg. Niestety widokowo na dużą niekorzyść. Ale bedzie bardziej dostepnie dla typowych moto-szosówek.

Z Ochtydu juz po albaniskiej stronie tez nowy gladki asfalt, ale tylko kilka km.

Droga Korcza-Leskovik bez zmian:)

Na Theth od Koplika asfalt do Bogë, od Bogë duża budowa do granicy parku.

Pytalem lokalesów i wszystko na to wskazuje ze nie bedzie asfaltu a jakiś beton.

 

Milego wypoczynku Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SH6 jest bez problemów przejezdna sprzętami typu CBR, zdarzyło się kilka niespodzianek typu uskoki albo brak asfaltu na długości 500m ale ogólnie droga mnie pozytywnie zaskoczyła :)

Edytowane przez brii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem,rzeczywiście w Albanii zmiany są co roku na lepsze,choć znam kilka dziur z lat poprzednich ,które do dziś są nie usunięte.Jednak la mnie nr 1 to jest nadal Czarnogóra!!!wprawdzie byłem tam kilka razy to zawsze można odkryć coś nowego.Jechaliśmy na początku lipca drogą z Pluzine do Żabljaka przez Durmitor w deszczu ,gradzie w temp. ok. 8 stopni.W zagłębieniach leży tam jeszcze śnieg.Ale droga jest super.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W sierpniu chciałbym się wybrać na tydzień tj 9 dni do Albanii przez Macedonię.

Chcę obrać raczej główne drogi, bo myślę o dojeździe na miejsce, tzn. nad morze i tam parę dni odpocząć. Ile dni trzeba przewidzieć na podróż? Czy warto brać namiot? jakie drogi? czy opłaca się płacić walutą? czy kartą bez problemu? jakie paliwo lać?

Napisz na priv, podam adres email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu jechaliśmy do Albanii przez Macedonię z postojem kilku dniowym nad jeziorem Ochrydzkim.Polecam.Pierwszy postój na tej trasie mieliśmy nad Balatonem,drugi gdzieś w środku Serbii,Następnie postój w miejscowości Struga.Stąd dojazd nad morze w Albanii w okolicy Vlore do Orikum.Ale jak się dobrze sprężysz to dojedziesz nad wybrzeże albańskie w dwa dni ok 1700km.Nigdy nie bierzemy namiotów ,kwatery są wszędzie i są w miarę tanie.Gdzie się da płacimy kartą[paliwo zakupy]Za nocleg wszędzie zapłacisz euro bez problemu.A paliwo lejesz takie jakie potrzebuje Twój motocykl.Nie ma z tym problemu,choć nie wiele stacji w Albanii przyjmuje karty,to nie ma z tym problemu.Trzeba zwrócić uwagę na wjeździe do stacji jest zawsze info o możliwości płacenia karta.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...