Skocz do zawartości

[Jawa 50 Mustang] Jaka świeca ?


kcbigfoot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak wiadomo dużo osób zmienia świece bo jedna różni się od drugiej itd. zależy to też od sezonu. Ja chciałem się was zapytać, kieruje to pytanie do posiadaczy Jawy 50 Mustang, która świeca według was jest sprawdzona a zatem najlepsza. Z góry dzięki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o firme to ja zawsze mialem Iskre a jezeli chodzi o cieplote to jak kupilem jawke to byla F75 potem chcialem kupic taka sama ale nie moglem jej dostac to facet w sklepie powiedzial mi ze na lato F95 bedzie dobra i potem juz na takiej jezdzilem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen ogarowych wynika ze najlepsza jest iksra - F75 i na takiej jezdzilem, ewentualnie F80. A z innymi swiecami czasem bylo cos nie tak. Ale to swiece ktore mozesz dostac w sklepie, jednak najlepszymi swiecami do takich sprzetow sa swiece sprzed kilkunastu albo kilkudziesieciu lat. Kiedys kumpel mial skas "izolatora" :buttrock::lol: ta to dopiero byla swieca zero problemow. Zreszta inne stare jakie mi wpadly w rece zawsze byly super. Wiec jak masz dostep to polecam jakies stare swiece, tylko je wyczyscic i naprawde przynajmniej na moim ogarze sie na nich swietnie smigalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

iskra f 95 jest bodajze stosowana w maluchu :buttrock:

Do jawki podobnie jak do rometa Iskra F80 na lato , F75 na zimę. (5-8 zł)

Ja jednak zainwestowałbym w niemieckie Isolatory (ok 10 zł)

słyszałem natomiast nienajlepsze opinie o czeskich świecach PAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Generalnie świece o wyższej wartosci cieplnej (mniejsza wartosć liczbowa na swiecy) są lepsze jesli chodzi o rozruch silnika, mogą natomiast ulec szybszemu przepaleniu. Świece tzw. zimne są dobre na lato i przy dłurzszej przcy silnika. Mogą natomiast wystąpic problemy z rozruchem przy niższych temperaturach.

Jeśli silnik pracuje, prawidlowo wchodzi na obroty a kolor nagaru jest jasnobrązowy, siwy to zdrowiej dla silnika będzie używać F80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio znajomy mi powiedział że Jawka jeździ lepiej na świecy od poloneza (z długim gwintem) wystarczy założyć kilka podkładek ze starej świecy tak żeby gwint wchodził do głowicy na tą samą długość jak to jest w świecach z krótkim gwintem.

 

P.S

Tylko się proszę nie dziwić jeżeli poprosicie o jedną świece do poloneza (ok.7zł) bo sprzedawca może wam nie sprzedać, a przy tym będzie patrzał na was jak na idiotów, gdyż w polonezie nie wymienia się jednej świecy tylko komplet 4, więc może wam wciskać cały komplet ale spokojnie poproście o 1:) różnica jest wyczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...