Skocz do zawartości

przeróbka wydechu na dwa APRILIA RSV mille 1000 R


Rekomendowane odpowiedzi

witam . od lutego tego roku posiadam Aprilię rsv 1000 mille r z 2003r posiada ona oryginalny wydech a mój plan jest taki by zrobić podwójny . :) jak z tego linku

 

 

potrzebuję wszelkie części do tego manewru . jeśli wie ktoś gdzie takie zestawy mażna nabyć proszę o pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falco posiada 2 kominy po bokach a piec ten sam . Mogą być inne mocowania do ramy ale kto nie rzeźbi ten nie jedzie :D

Mi to wygląda na jakiś gotowy zestaw akcesoryjny .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

temat z zeszłego roku ale interesujące czy coś zrobiłeś z wydechem i jakie są impresje.

ten silnik jest bardzo wrażliwy na zmianę wydechu, zmienia się mocno charakterystyka momentu/mocy. Podwójny wydech-kpl kolektory i tłumiki dobrze dobrane- podnosi wyraźnie moment moc w środkowym zakresie. Ja mam u siebie wydech opracowany(kolektory i tłumiki) u mnie w firmie - zajmuję się zawodowo tuningiem silników- i jest ok 136KM/ponad 100Nm w szerokim zakresie obrotów. Polecam takie rozwiązanie, można kupić wydech kpl z RR(2004-2010) i przespawać tylko wyjścia z cylindrów. Falco ma za małą średnicę rur, nie polecam. Wszystko zależy od budżetu i celu, czy ma tylko wyglądać czy mieć osiągi. Świetny był oryginalny Akra akcesoryjny do RP 2 w2. Aha, głośno nie znaczy większa moc!!! ja mam przetestowane różne średnice wyjść z tłumika na hamowni i różnice są niewielkie maks.2-3kM, a hałas znacznie się różni. Eprom powinien być inny dla 2w2!

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...