Skocz do zawartości

honda xl 500 - ft 500 rozrusznik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich od niedawna posiadam honde xl 500 z lat 80 problem jest taki że ktoś wstawił do niej silnik z hondy ft 500 który jest odpalany na rozrusznik a ten jest uszkodzony .Moje pytanie to czy da rade przełożyć rozrusznik nożny z siln ..ika od hondy xl 500 ktory jest bardzo podobny do mojego silnika ft 500. ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w FT jest możliwość montażu kickstarter-a (są otwory w deklach itp) ,to pewnie się da :).

Z drugiej strony,to nie lepiej będzie (może nawet taniej niż kupno startera i podzespołów) naprawić uszkodzony rozrusznik i palić ją z guzika ???

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z guzika wygodniej ale raczej nie lepiej bo ten układ z tego co sie dowiedzialem jest dosyc awaryjny a czesci juz niezawiele no i drogie.Taniej raczej też nie bo u mnie sam rozrusznik jest w pożądku tylko cały osprzęt do wymiany czyli koło zamachowe ,bendix .dekiel bo wnim jest mocowany wałek bendiksa i tryb łączoncy a po remoncie i tak nie wiadomo ile to bedzie działać.Starter nożny jest raczej mniej skomplikowany przez co mniej awatyjny .Otwory w deklu na wałek startera są tyiko zaslepione tylko nie wiem jski części były by potrzebne do takiego przeszczepu i czy to wogule możliwe.Może ktoś miał do czynienia z takimi silnikami prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij dekiel i sprawdź czy resztę masz przygodowaną i obrobioną (obrobione otwory na łożyska i uszczelnienia ) pod kickstarter . Tu masz rysunek

http://www.partzilla.com/parts/search/Honda/Motorcycle/1982/XL500R+A/KICK+STARTER/parts.html .

Jeśli nie masz (a raczej nie ) tej obróbki to pozostaje Ci remont układu rozruchowego FT500 lub piec od XL500

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem kolegi janosikkk zastanawiam się nad kupnem silnika od xl 500 ale sam dół czyli bez tłoka cylindra i głowicy bo taki można kupić za rozsądne pieniądze tylko nie wiem czy moja góra bedzie pasować .Z wygladu niby to samo uszczelka głowicy i cylindra to samo. Mój silnik od ft 500 oznaczenie PC 07 a ten co chce kupić od xl 500 oznaczenie PD 02 E .Może ktoś coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...