Skocz do zawartości

Derbi Senda - pisk w okolicy sprzęgła


Ciichyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Po wczorajszym wypadzie w krótszą trasę i po dojeździe do swojej miejscowości w ułamku sekundy napotkał mnie dziwny świst/pisk/gwizd od strony sprzęgła, pompy wody, kopki. Świst ten nagłaśnia się równo ze wzrostem obrotów.

Nie będę dużo tłumaczył, więc dodam filmik który obrazuje dokładnie co ją boli:

Osobiście zastanawiam się nad tym czy czasami jakieś łożysko nie siadło.

Proszę Was o pomoc, bo Senda niedawno od mechanika odebrana z 'przeglądu przedsezonowego' (lewa pokrywa na pewno była ściągana, a pod nią jest właśnie sprzęgło, pompa wody i kopka) i wymianą uszczelniaczy w lagach, a tu znów coś :x

Pozdrawiam, liczę na szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferdekk, ale to tak od razu jakby na pstryknięcie palca łożysko by padło całkowicie? To była chwila kiedy ten dźwięk się pojawił. Ale dziwne jest to, że wczoraj odpaliłem Sendę, trochę pochodziła i po jakichś 3 minutach ten świst zniknął, ale za to słychać lekkie takie jakby stukanie którego dawniej nie było.

Dokładnie jakie łożysko mogło paść?

 

enduromaster, byłem u niego i stwierdził, że dopiero po weekendzie na drugi tydzień mogę przywieźć;x

 

GrzegorzMarki, zapewniał mnie, że skrzynia została uzupełniona nowym olejem. Nie wierzę, że mógłby zapomnieć nalać oleju do skrzyni :o Zanim Sendę dałem do tego mechanika przez tydzień szukałem u niego opinii, z wynikiem ma bardzo dobrą - tylko trochę się ceni ;)

 

Sprawdzę dziś i napiszę czy jest olej.

 

Olej jest i co najważniejsze niespodzianka - gwizd minął.. pytałem się pewnej osoby i stwierdził, że może to być spowodowane sklejeniem się sprzęgła.

Edytowane przez Ciichyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...