Skocz do zawartości

kupno enduro


Gość gibon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W podpisie ma "Już niedługo Yami DT" więc hmmmm... zastanówmy sie co chce kupić :roll: :crossy:

 

Enduras, tak przy okazji to sie zapytam: co w tym silniku było remontowane że kosztowało to 1500 zł??? Zapodaj jakieś fotki nowego lakieru :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie w zime zabieram do remontu generalnego swojego silnika (HD06) i z tego co sie dowiedziałem w Hondzie (BolDor, więc najdroższe źródło) to tłok+simery+łożyska nie wyjdzie drożej niż 1000 zł :crossy: mam nadzieje że nie będę musiał zmieniać trybów :buttrock:

 

Na jaką DT sie przymierzasz? 125 czy 80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłok+simery+łożyska nie wyjdzie drożej niż 1000 zł

 

Widze sobie niezle za robocizne liczą. Tłok 100zł z larsona, orginalny koło 300. łozyska wał u diera Hondy 90 zł sztuka a w sklepie z łozyskami TE SAME łożyska 36 zł za 2 sztuki. Siemeringi koło 2-3 zł za sztuke w kazdym sklepie a w salonie moga nawet kosztowac 50 zł.

mam nadzieje że nie będę musiał zmieniać trybów

 

Kolega z forum ma na sprzedanie silnik od MTXa HD06 za niską cene. Brakuje tylko głowicy. Ale na pewno lepiej kupić silnik na częsci niż później płacić za 2 tryby do 2 biegu 400zł w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalek ja wiem że w Larssonie i pochodnych można spokojnie kupić części taniej ale mój starszy sie upiera że jeśli robić remont to wyłącznie na oryginalnych częściach. Jak twoja maszynka chodziła na tych częściach nieoryginalnych?

 

Co do kupna silnika to chyba najpierw zobacze co musze wymienić bo kupowanie na zapas troche bez sensu. Ofert sprzedarzy na części jest sporo więc jestem dobrej myśli :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby części z larssona do niczego sie nie nadawały to nikt by tam nie kupował, poza tym sam tam kupiłem pare rzeczy do poprzedniego motoru i były ok. oryginalne czesci zawsze są droższe ale nie zawsze są lepsze. Oryginalne simmeringi do mojej husqvarny kosztują 150zł za sztuke, a ja kupiłem za około 80zł komplet i na razie trzymają dobrze, chociaż wszyscy mi mówili że nie ma sensu wsadzać tych tańszych bo i tak zaraz puszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalek ja wiem że w Larssonie i pochodnych można spokojnie kupić części taniej ale mój starszy sie upiera że jeśli robić remont to wyłącznie na oryginalnych częściach. Jak twoja maszynka chodziła na tych częściach nieoryginalnych?

 

Ja z Larsona miałem tylko żebatki i łańcuch. Tłok musiałem kupić orginalny bo miałem HD08 ale taką troche bardziej wypasioną wersje bo z kwadratowaa lapmą i stopkami dla pasazera na uchwytach. Co do łozysk i simeringów to ci z salonu hondy mają to samo co jest w hutrowanich tych podzespołów. Mi to powiedział koles z servisu żebym nie kupywał od nich bo dokładnie to samo za 1/5 ceny mam w sklepie tye ze nie ma napisu honda. Bo tu chodzi o parametry i wytrzymalosc np łozyska C3 to bez róznicy jakie kupiśz czy od dilera Hondy czy ze skelpu to i tak bedzie to samo łozysko.

A tak wogle to nie wiem czy opłaca sie w HD 06 wkładac 1tys zł. Bo to ponad połowa wartości motocykla a sprzedjąc go nie odzyskasz wsadzonej kasy. Takze może lepszym i bardziej opłacalnym wyjściem było by sprzedac HD06, dołożyć i kupić HD08 albo HD09 albo yamahe DT.

HD 08 od HD 06 rózni sie zawieszeniem (z przodu sa grupsze lagi) i przedewszsytkim silnikiem który jest chłodzony ciecza i nie puschnie tak przy ostrj jezdzie. do tego ładniej wygląda i jest wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze sie nad tym ostro zastanowić. Mało jest ogłoszeń o cieczaki a takiego rej. na motorower jeszcze nawet nie widziałem na oczy :/ Przedyskutuje to ze starszym bo w sumie twoje wyjście jest rozsądniejsze. W moim obecnym przypadku jest tak że byłem gnojkiem napalonym na motorek i przez to ostro umoczyłem bo mój MTX to MTX tylko z silnika a rama to wiotki MT... Wielkie dzięki za rade. Jakbyś gdzieś upolował dobre ogłoszenie to wal do mnie jak w dym :buttrock:

 

Jeszcze jedno pytanie: Czy da sie dorwać DT80 rej. na motorower (cieczaka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...