Skocz do zawartości

HD Softail 96cui - mocno rozgrzany, spadają obroty i gaśnie.


Rekomendowane odpowiedzi

2005 Fatboy, czujnik położenia wału PN #32707-01B

2008 Heritage Softail Classic, czujnik położenia wału PN#32707-01C

 

Czyli jakaś tam drobna różnica była...

 

Nie miałem czasu spojrzeć, ale generalnie problemem TC96 jest nadmiar ciepła, HD wprowadziło modyfikację polegającą na wyłączaniu tylnego cylindra, ale temperatura spalin z przedniego miała wypalać resztkę paliwa z tylnego w wydechu. Może tutaj jest jakiś problem, że na wolnych przedni cylinder nie ma siły i dlatego silnik gaśnie.

 

A co z ECU, wydechem i filtrem powietrza? Masz oryginały czy jakieś zmiany?

Edytowane przez wallygatorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem za wielką wodą jeszcze takie rozwiązanie:

 

Zdejmij filtr powietrza i psiknij trochę spraju do czyszczenia przepustnic (lub sea foam - nie wiem dokładnie co to jest), do małego otworu w górnej części wewnątrz korpusu. To jest IAC (Idle Air Control) czyli zawór powietrza biegu jałowego. Czasami się blokuje od temperatury i dlatego takie problemy. Ludzie piszą, że muszą to czyścić co 1-2 lata, podobno jest też w czynnościach serwisowych co 5000 mil.

 

Link do źródła

Link drugi

Link trzeci

Link czwarty

 

IAC , czyli sprawca całego zamieszania.

 

Jest też opcja na wywalenie IAC i wstawienie ręcznego regulatora niskich obrotów :

 

Link

 

Ale nie wiem, czy to zdrowe dla TC - oni piszą, że przy 600 RPM jest zdrowe.... Z tego, co wiem to TC nie lubi tak wolnych obrotów.

Edytowane przez wallygatorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...