Skocz do zawartości

dziwna Kawa KMX 125


GrzegorzMarki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry Mądre Głowy

szukam podpowiedzi zanim rozbiore cały silnik .

A sprawa ma sie tak.

W ręce wpadła mi Kawa KMX 125 z uszkodzonym tłokiem ( pękł pierścień i zniszczył cylinder)

Wysłałem całość na wstawieni tulej i dobranie tłoka , wszystko ładnie wróciło , poskładałem i dupa .

Po walce z gaźnikiem wreszcie odpaliła i nawet ładnie chodzi ale jest małem "ale" .

Od razu po złożeniu sprawdziłem kompresję i była na poziomie 8 bar , po 20 minutach pracy jest już prawie 10 więc myslę że jeszcze wzrośnie jak siedotrą pierścienie .

Ale problem nie w tym tkwi . Po wrzuceniu biegu i puszczaniu po mału sprzęgła silnik robi buuuu i gaśnie , ale jak wcisne sprzęgło to chodzi dalej, tak jakby nie miał siły silnik .

Jak strzelę ze sprzęgła to rwie jak głupia ale zaraz gaśnie .

co zrobiłem do tej pory :

- gaźnik 2x

- sprzęgło sprawdzone

- olej w skrzyni -ładny czerwony

-świeca nowa

-paliwo świże -olej z dozownika i odrobinka w baku

 

Na wolnych obrotach chodzi ładnie ,niestety linka od obrotomierza urwana więc nie wiem ile jest obrotów ,ale moge spokojnie zejśc na takie na których silnik prawie gaśnie .Wkręca sie do góry płynnie bez przerw .

 

będę wdzięczny jak ktoś z Was ma jakiś pomysł

pozdr Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki konkretnie wlałeś olej do skrzyni, że jest czerwony ? Wiem, że są czerwone oleje ale pytanie ma znaczenie dla dalszej pomocy.

taki był , ja go tylko zlałem ,

teraz jak zadałeś pytanie to się zastanawiam jaki naprawdę jest , wpada w czerwień , nie jest super gęsty -choć na ciepło zlewałem -

tarcze na 100% się nie kleją - bo sprzęgło już też rozbierałem

 

czujnik stopki

też tak myślę ale od razu by chyba zgasła po wbiciu biegu , no chyba że ma jeszcze czujnik przy klamce sprzęgła - nie wiem jeszcze nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej miałem czujnik przy klamce i przy stopce

efekt dokładnie jak opisujesz

to było by baardzo fajnie

bo myślałem że coś żle złożyłem już nawet na jutro się przygotowałem że będę silnik rozpoławiał

jutro dam znać czy poszło

bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...