Skocz do zawartości

Sprzęgło w Suzuki GSF 600 Bandit


b4ndyta03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam taki problem z moim bandziorem:
Po postawieniu go na stopkę centralną, wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu jedynki koło zaczyna się kręcić i nie przestaje (na 2 biegu również). Dopiero jak przyłożę buta do opony to przestanie- i tu w zależności, jak silnik jest rozgrzany to wystarczy delikatnie przyłożyć nogę i się zatrzyma a jak jest zimny to trzeba użyć troszkę siły żeby koło się zatrzymało. Oczywiście jak puszczę nogę to koło znów się rozhula. Jak wrzucam jedynkę to trochę łupnie i delikatnie szarpnie (czytałem że akurat to jest normalne w starszych moto (bandzior 03). Natomiast druga sprawa jaka mnie niepokoi (wydaje mi się że związana z pierwszym problemem) to przy zmianie z 1 na 2 przy jeździe również słychać lekkie stuknięcie, ale tylko wtedy jak dam mu po obrotach na jedynce i powiedzmy przy 6-7 tyś. wrzucę dwójkę. Jeśli ruszę delikatnie z jedynki i tam przy 3-4 tys wrzucę 2 to nic nie słychać. A i przy wrzucaniu jedynki, oprócz stuknięcia słychać chrupanie
Czym może być to spowodowane? I jakie mogą być skutki takiego stukania.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło się obraca i to jest normalne. Wynika to z lepkości oleju. Gdybyś nie mógł zatrzymać butem, to wtedy byłby problem.

Przy wrzucaniu jedynki łupie, to też normalne. Spróbuj może lekko podregulować sprzęgło. Z dwójką to też normalne, wszystko zależy od rodzaju/marki oleju i od techniki zmiany biegów.

 

Wychodzi na to, że masz z moto jak najbardziej w porządku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...