Skocz do zawartości

Yamaha R1 2001 stuki z okolic sprzęgła


damianos88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją yamaszką. W sumie od kiedy ją posiadam, słychać stuki z okolic sprzęgła. Mam już wymienioną skrzynię biegów. Lecz dźwięk jest taki sam, ciut się zmniejsza przy wciśnięciu sprzęgła. Demontowałem już tarczę sprzęgłowe, bębenek, został sam kosz i dalej dźwięk jest. Idąc dalej eksperymentami udało mi się zdjąć kosz sprzęgłowy w trakcie pracy (wiem wiem niebezpieczne troszkę to jest). Stukanie ucicha dopiero gdy kosz sprzęgłowy przestaje być napędzany z zębatki wału. Oznaczenie kosza to 4XV00. Dorwałem drugi kosz, lecz to samo oznaczenie. A z tego co wiedzę 4XV00 miały chyba wadę fabryczną jakąś, bo później już chyba szły 4XV02. Pytanie na czym opierała się ta wada, i czy możliwe że coś jest nie tak z zębatką na wale, że źle siada z koszem i powstają stuki ??

 

PS. Mam nadzieję, że jakoś udało mi się to dobrze opisać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o łożysku igiełkowym zapewne. W sumie łożyska podmieniałem bo ma drugi silnik na części zamówiłem, i jakoś chyba mało prawdopodobne by oby dwa były w takim samym stopniu zużyte i był ten sam dźwięk. Co do sprężyn w koszu to w jednym więcej sprężyn ma luz w drugim chyba tylko dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam! Kolego w moim CBX 550 jest bardzo podobny dźwięk - takie terkotanie, przy czym u mnie pojawia się on wyraźnie od 5,5 tys, obrotów pod obciążeniem. Na wolnych obrotach z okolicy sprzęgła też dobiega lekkie stukanie. Motorem zrobiłem z tym problemem 3,5 tys. kilometrów. Zjawisko istnieje ale mam wrażenie nie nasila się. Terkot najwyraźniej słychać jak się ostro przyspiesza. Osłuchiwałem silnik przez kijek drewniany i stuki najwyraźniej słychać przy sprzęgle. jak się dobrze osłuchałem tego dźwięku na wolnych obrotach podczas jazdy odnosiłem wrażenie, że to ten sam dźwięk tylko głośniejszy i szybszy. Nadmieniam, że kręcąc silnikiem na luzie zjawisko praktycznie nie występuje. Postaram sie nagrać filmik w weeekend. Najlepiej słychać gdy się mieli kołem na postoju, wtedy szum wiatru nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Kolego w moim CBX 550 jest bardzo podobny dźwięk - takie terkotanie, przy czym u mnie pojawia się on wyraźnie od 5,5 tys, obrotów pod obciążeniem. Na wolnych obrotach z okolicy sprzęgła też dobiega lekkie stukanie. Motorem zrobiłem z tym problemem 3,5 tys. kilometrów. Zjawisko istnieje ale mam wrażenie nie nasila się. Terkot najwyraźniej słychać jak się ostro przyspiesza. Osłuchiwałem silnik przez kijek drewniany i stuki najwyraźniej słychać przy sprzęgle. jak się dobrze osłuchałem tego dźwięku na wolnych obrotach podczas jazdy odnosiłem wrażenie, że to ten sam dźwięk tylko głośniejszy i szybszy. Nadmieniam, że kręcąc silnikiem na luzie zjawisko praktycznie nie występuje. Postaram sie nagrać filmik w weeekend. Najlepiej słychać gdy się mieli kołem na postoju, wtedy szum wiatru nie przeszkadza.

Już wszystko wiadomo - panewka poszła na 2 cyl. Klepało aż się wyklepało. Niesamowite że zrobiłem z tym 6 tys. kilometrów. Na sam koniec Honda dowiozła mnie do domu i prawie zdechła. Silnik wyjęty, rozebrany, a połowy panewki brak. Luz ogromny. Wał tez dostał przez to. Na 2 cyl. brak kompresji, na 3 cyl. 6,5 atm. Zawór się niedomykał bo weszły na styk opiłki z zepsutego gwintu świecy. O dziwo wszystkie świece wykazywały spalanie idealne. Koniec sezonu bliski więc jest czas aby na spokojnie z 3 silników złożyć 1 dobry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...