Skocz do zawartości

ile oleju ma brac ? POMOCY !!!


vasiliy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do tej pory sprzęt był raczej traktowany delikatnie, tylko czasem w pióro - jazda golasem nie pozwala raczej na rozwinięcie prędkości którą bym mógł osiągnąć z owiewkami - no i niestety przy takiej jeździe zużycia oleju nie stwierdzono, wymieniam co 10k, jeżdże na półsyntetyku.

ten sezon jest troche inny częściej goszczę pod czerwonym, więc się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale ze mnie glupi glupek, po dolewce i nastepnych 600 km nie wziol prawie nic oleju i to byla dla mnie zagadka, dopuki nie skojarzylem pewnego faktu:

a mianowicie poprzednio jak zmienialem olej, zmienilem filtr i zalalem do polowy stanu w okienku, potem pojechalem, a przeciez do filtra wchodzi jeszcze kupe oleju i stad pewnie wydawalo mi sie ze tak strasznie duzo go ubylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo to jest roznica. co innego branie 0,5l/1000km a 0,35l/1000km.

 

To co napisałem było bardzo orientacyjne, mniej więcej tyle wsiąkał filtr w GS400 i VFRce. U ciebie może być i nawet te 0,5l. Ja tam bym się nie przejmował na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem wlasnie z podrozy po bieszczadach i roztoczu - lacznie 650 km - i chyba odkrylem czemu mi bierze ten olej. Jak mi bylo wiadomo moto nie dymi, a olej bralo co wydawalo mi sie dziwne. Zauwazylem ze prawy cylinder mi sie poci, a raz z ranka zarzucilo swiece nagarem i zadymilo - wlasnie na prawym cylindrze. Najprawdopodobniej (mam wielka nadzieje) ze chodzi tylko o uszczelke a nie o pierscienie czy uszczelniacze. Wszystko na to wskazuje. OBY !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Suzuki GS400 potężne zużycie oleju a w zasadzie jego znikanie powiązane było ze zmęczonymi oringami uszczelniającymi kanały olejowe w cylindrze i głowicy. Po ich wymianie i wymianie uszczelniaczy zaworowych zużycie oleju spadło do zera a ciśnienie sprężania osiągneło prawie 12.8 na obu garach, aż mi się w to wierzyć nie chce :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...