Skocz do zawartości

Peugeot SpeedFight 2 Lc Problem


Bone97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam malutki problem z układem hamulcowym ( tarcza) . Tyli hamulec zanikł , kupiłem klocki wymieniłem stare ( jeden bok było na nim z 2 mm ścierniwa , na drugim 0 ścierniwa a nawet -1 ponieważ blacha weszła w nw jak się nazywa bębenek ? tulejka ? i lekko powiedzmy , ze ten bębenek się starł trochę minimalnie ) dolałem płynu odpowietrzyłem układ hamulcowy , ale problem nadal jest hamulca w ogóle nie ma jest bardzo miękki więc proszę o pomoc
Edytowane przez Bone97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal zapowietrzony układ. Odkręć odpowietrznik o około 2.5- 3 obroty. Odkręć zbiorniczek przy manetce dolej płynu do pełna i poczekaj aż grawitacyjnie zleci do zacisku, kontroluj stan w zbiorniczku i co się dzieje przy zacisku, zakręć odpowietrznik pod pompuj trochę odpowietrz, pompuj odpowietrz (procedura odpowietrzania) na koniec dolej/ odciągnij nadmiar płynu zakręć zbiorniczek.

 

Odpowietrz porządnie, jak nie pomoże to zestaw naprawczy do pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odpowierzony dobrze bo zacisk chodzi -przeciez wytarl klocki- przynajmniej jeden do zera

na moj gust zacisk w jarzmie nie chodzi poprawnie

rozbierz zacisk -ale plynu nie ruszaj - wyczyśc te elementy po których ślizga sie zacisk i klocki

bedzie git

stanio50 on pisze o tylnym hamulcu a Ty mu kazesz odkrecac zbiorniczek przy manetce :)

zbiorniczek od tylnego jest koło tłumika z tylu albo po przeciwnej stronie - nie znam tego motocykla

Edytowane przez GrzegorzMarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale problem nadal jest hamulca w ogóle nie ma jest bardzo miękki więc proszę o pomoc

 

tego zdania nie docztałem

więc jednak zapowietrzony układ , grawitacja nie odpowietrzy ale troszke przyśpieszy :)

odpowietrzanie hamulców w tak małym układzie jest pracochłonne ale idzie to zrobić pod domem :)

musisz byc cierpliwy

i dalej sądzę że i tak zacisk jest brudny bo klocki sie zużywaja nie równomiernie ( moga się zużywać nie równomiernie ale bez przesady -ten od tłoczka będzie zawsze troszkę więcej zużyty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...