Skocz do zawartości

Stacyjka nie wyłącza obwodów. - honda sc28/95 (ROZ)


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... :)

 

Dziś po spokojnym lataniu i wyłączeniu silnika wyłącznikiem przy kierze nie gasną kontrolki - moto cały czas jest pod prądem, nawet po wyjęciu kluczyka.

 

Musiałem wyjąć aku bo inaczej to wiadomo co by się stało... :sad:

 

Ładowanie ok, aku naładowany, styki czyste, moto nie było myte.

Moto normalnie odpala, jakby nie potrzebowało kluczyka.

 

Co mogło paść - stacyjka, przekaźnik ?

 

Dzięki za odpowiedzi i porady... :)

 

PS - Mechanik trzy dni wcześniej spawał przy moto - usuwał zapieczone śruby od kolektorów - ale przedwczoraj i wczoraj jak pojeździłem to nie było takich objawów jak te powyżej opisane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka zdjęta, z tego co podał serwis stacyjka powinna być przykręcona zrywalnymi śrubami a były torxy i biała trytytka.

 

Poza tym ebonit obudowy był wybulony od temperatury a więc była zwara w elektryce.

 

Takie niestety niespodzianki czekają w używkach pod owiewkami...

 

A 140 zeta nie moje i dwa różne kluczyki - jeden od jazdy a drugi od beny i zadupka... :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zamontowane, moto hula jak należy, było trochę mocowania z montażem bo lagi nie za bardzo chciały wleźć w otwory półki z racji tego że przód moto powinien być odciążony a tu ani centralnej podstawki ani użyć windy bo plastiki a pod nimi kolektory a stojaków nie mam - więc na ,,czołówkę,, - przednim kołem lekkie dobijanie do muru :banghead: i jednocześnie półka sama wlazła tam gdzie być powinna.

 

Nie chciałem przerabiać stacyjki pod stary kluczyk - jeden więcej to żaden problem :cool:

 

Sezon rusza, pogoda extra, tylko jest jeszcze jeden duży ,,kłopot,, - szukam sponsora na paliwko :icon_mrgreen: - jawa ,,żre,, jakby była na diecie ale 900 - jak prosiak w chlewiku... :biggrin:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...