Skocz do zawartości

Szyba Simson Duo


c64club
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ten wynalazek, nawet w miarę na chodzie, ale brakuje mi jednej informacji. Czy szyba w tym pojeździe jest hartowana, klejona na folie itp czy też "w razie W" rozłupie się na zestaw sztyletów?

W moich warunkach informację tę mogę zdobyć jedynie w sposób, w jaki Schroddinger może ocenić stan kota :) Ale wtedy będzie już nieprzydatna.

 

Wolałbym zachowac oryginalną szybę (płaska, klimatyczna i pasująca), ale jeśli nie jest bezpieczna, wymieniłbym ją na maluchową albo inną podobnej szerokości.

 

Ma ktoś wiedzę na ten temat? Ewentualnie czy ktoś ze znajomością niemieckiego mógłby o to wypytać forowiczów http://www.simson-moped-forum.de/ lub innego?

 

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ten wynalazek, nawet w miarę na chodzie, ale brakuje mi jednej informacji. Czy szyba w tym pojeździe jest hartowana, klejona na folie itp czy też "w razie W" rozłupie się na zestaw sztyletów?

W moich warunkach informację tę mogę zdobyć jedynie w sposób, w jaki Schroddinger może ocenić stan kota :) Ale wtedy będzie już nieprzydatna.

 

Wolałbym zachowac oryginalną szybę (płaska, klimatyczna i pasująca), ale jeśli nie jest bezpieczna, wymieniłbym ją na maluchową albo inną podobnej szerokości.

 

Ma ktoś wiedzę na ten temat? Ewentualnie czy ktoś ze znajomością niemieckiego mógłby o to wypytać forowiczów http://www.simson-moped-forum.de/ lub innego?

 

 

Plexa będzie tańsza i bezpieczniejsza

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plexi ma tę wadę, że większość rodzajów łupie się jak zwykłe szkło okienne. Poza tym wycieraczka czy choćby szmatka załatwią ją w tydzień. Z Plexi trzeba jak z jajkiem, żeby nie zarysować/zmatowić/zmienić jej powierzchni. A taka nie nadaje się na przednią. W moto mam poliwęglanową, ale na tyle niską, że mogę patrzeć nad. Ryski prawie niewidoczne, ale tylko w jasny dzień. Wieczorem światła pojazdów z przeciwka rozpraszają się na niej, skutecznie zmniejszając widoczność.

Niby szyba w czajniku też jest z PC albo plexi, ale ją się traktuje miekką szmatką i "w ogóle", a i tak po jakimś czasie trzeba wymienić. Ale to koszt kilku dych.

 

Najchętniej zostawiłbym oryginalną, jeśli klejona, ale tego się nie dowiem nie uszkadzając i nie mając dostępu do kogoś, kto wie lub widział zbitą. A oznaczeń na niej nie ma, wtedy i w tamtych warunkach prawnych, dziwoląga dla inwalidów nikt się nie "czepiał".

Cienka, miękka plexi (np. ostatnio miałem do czynienia z Bayerem) bardziej się zgina niż pęka, ale powierzchnia jest równei delikatna.



duo_rozbity.jpg

Dzięki komuś miłemu za podpowiedź. Zamieszczami i tutaj. Widać po wytłuczonych resztkach, że szyba jest tzw. bezpieczna

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...