Skocz do zawartości

Przepalony tłok


Żwirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam Susuki rmx 125cm.Silnik był po remoncie (wymiana korbowodu tłoka-dobrane i zmontowane w zakładzie specjalistycznym).Silnik sam złożyłem.Motocykl po złożeniu prawidłowo działał.Silnik został prawidłowo dotarty.Po dotarciu nie był męczony( jazda tylko w weekendy).Urzywany był przez ok.20mh.Motocykl już był na 100% sprawny wszystko działało prawidłowo,lecz pewnego dnia wracając z trasy strzelił mi tłok.Dopchałem motocykl do domu,rozebrałem i okazało się że w tłoku wytopiła się dziura.W chłodnicy była odpowiednia ilość płynu.I mam pytanie jaki był powód tej awarii.Czy mógł to być wadliwy tłok zle wykonany ,ze złego materiału ?Tłok firmy Vertex D.53.97 C.Załączam zdjęcia.Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przegrzał albo to wada fabryczna. tłok ma gwarancje tylko nie wiem jaką chyba 30mh zapytaj tam gdzie kupowałeś tłok i czy jest możliwość reklamacji

rzadko się zdarza żeby w takim tłoku wypaliło dziurę

nie zdziwił bym się gdyby to była chińska podróba ale Vertex...

a masz pewność że to Vertex? może wcisnęli ci podróbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności niema że to Vertex ale no opakowaniu tak pisze i na tłoku niby też< ale nie wiadomo.Ale będę jeszcze gadał z gościem który to dopasowywał zobacze co on powie .



Dzięki czyli to raczej nie jest wina silnika.Tylko tłok mógł być wadliwy lub nieodpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie filtr jest raczej wporządku bo wcześniej na starym tłoku jezdziłem z tym samym filtrem i było dobrze

Jutro jade do gościa od którego mam tłok i zobacze ten gaznik .

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...