Skocz do zawartości

Początki, Jawa 350TS


350ts
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chce wam przedstawić moja Jawe 350TS zakupioną we wrześniu 2013r., i to jakie mam plany jej remontu ;)

Jawa 350TS, podajże 88', niestety nie ma tabliczki nie moge wam podać dokładnego roku.

Kupiłem ją za 500zł, z początku myślałem że to dobra cena, wszystko kompletne, lecz właściciel dodał:

"Był wymieniane łożyska na wale, zrobiłem to okazyjnie gdy składałem skrzynie, wystarczy podpiąć kable do alternatora i będzie wszystko OK." Niestety, podpięte, pobór, nie ma iskry, po 2 miesiacach siadłem wieczorkiem i znalazłem iskre, niestety podpiete na ostro bez stacyjki itp. Do dnia dzisiejszego jest problem który, jest nielogiczny, o tym napisze w temacie ;)

Fotki oczywiście dodaje. A co do planów, odrestaurować, co powoli już robie, błotnik musiałem szpachlować, lecz nie udało mi się wyprowadzić przodu błotnika, nadal widać ostre kanty :(. Zamówiłem już nowe klocki hamulcowe na tył, nowe obicie na siedzenie, stare wyglądało tragicznie... Musze jeszcze dorwać tylny błotnik, lewy tłumik ponieważ został przetarty przez kopnik, a powodem był źle zamontowany na śrubach środkowych. Jak narazie koszt całego motoru to 650zł, niedługo dojdą kolejne części, i oby na tym było już koniec. Czas na foto:

post-75017-0-44977600-1393589922_thumb.jpg

post-75017-0-40889200-1393589928_thumb.jpg

post-75017-0-49624500-1393589933_thumb.jpg

post-75017-0-32915000-1393589939_thumb.jpg

post-75017-0-79277600-1393589942_thumb.jpg

post-75017-0-49357200-1393590098_thumb.jpg

Edytowane przez 350ts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cześć :)

 

Lewy wydech to normalka jeśli chodzi o otarcia od kopki :D Nie ma siły żeby tego uniknąć

 

Nie masz widze osłony na łancuch, ale tym się nie przejmuj. Ja mam ale bedzie leżeć sobie w garażu, a ja będę latał bez niej. Jakoś nie potrafie sobie poradzić z kontrolowaniem ustawienia naciągu łańcucha kiedy Go nie widze ....

 

Myślałeś o zapłonie elektronicznym ? Super rzecz. Ja mam jakiś za 170zł, minolcia (inny użytkownik forum, który jeździ zJawą :D ) ma zapłon VAPE'a, ale położył za niego pewnie ze 4 stówki.

 

O co chodzi z tyłem w Twojej ?! Wygląda jakby ją ktoś do stuntu szykował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel, wieśniak tak to zrobił, sam ubolewam i szukam oryginału :D

Osłonke mam, bez gum, ale jakos nie ciągnie mnie do tego żeby ją założyć... Może dokupie gumy i założe przy zmianie klocków.

Co do zapłonu elektrycznego, sam nie wiem, jak nie poradze sobie z tym problemem to pewnie tak zrobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź załatw knigę sobie do jawy - tam, jestem pięknie rozrysowany cały zapłon. Nic skomplikowanego. Nawet taka noga jak ja z elektryki to ogarnęła :-)

 

wysłane z nokii 6310i

 

Edytowane przez cinas1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do zapłonu elektrycznego, sam nie wiem, jak nie poradze sobie z tym problemem to pewnie tak zrobie ;)

 

 

Z zapłonem sobie poradzisz, to nie jest nic trudnego. Ja pamiętam, że kiedyś to tylko oryginał i żadnych modyfikacji, ale jak mi platynki się łamały albo ścierały w jeden dzień to się wk*rwiłem i załozyłem elektronika. Kręci się jak szalona, powyżej ekonomika zaczyna się naprawdę czuć moc. No i chyba spalanie trochę spadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...