Skocz do zawartości

Dodatkowe oświetlenie motocykla


Karina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie orientuje się w temacie i nic nie znalazłam więc zapytuję.

 

Jak to wygląda prawnie z dodatkowym oświetleniem... powiedzmy neony do motocykla... dodatkowe lampki, świecące elementy. Znajomy chciałby sobie zamontować kolorowe świecące wentyle w motocyklu, które zaczynają świecić podczas jazdy.

Mi się wydaje, że z takim elementem oświetlenia nie powinno być raczej problemu tym bardziej, że podczas kontroli można je w sekundę zdemontować... on twierdzi że mogą nawet zabrać dowód rejestracyjny.... jednak nie jest to trwała modyfikacja..

 

Ktoś coś wie w temacie?

Edytowane przez Karina

Gdyby wszyscy byli normalni - życie byłoby nudne...

http://www.bikepics.com/members/karinab/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony i nne dodatkowe oświetlenie jest niedozwolone na drogach publicznych, można czegoś takiego używać na zlotach czy czymś takim, ale nie w ruch drogowym.
Świecące wentylki też nie, przynajmniej w samochodach także myślę, że w motorach również, choć za nie dowodu nie powinni zabrać, bo modyfikacja to praktycznie żadna i zdjąć można, jak piszesz, momentalnie przy kontrolujących, więc nie powinno być problemu, nie wiem tylko czy jakiegoś mandatu nie wypiszą za to, z tego co wiem nie jest on obligatoryjny, choć jest mozliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest on obligatoryjny, choć jest mozliwy.

 

 

hmm czyli jak trafi na służbistę to może skończyć mandatem.... a jakieś paragrafy na to? taryfikator?

Edytowane przez Karina

Gdyby wszyscy byli normalni - życie byłoby nudne...

http://www.bikepics.com/members/karinab/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podeprę mojej odpowiedzi jakimiś konkretnymi ustawami bądź prawem o rchu drogowym, temat kiedyś przewałkowany na innym forum, zapamiętałem wnioski, a nie z czego dokładnie one wynikały :)
Sprawdź pocztę wysłałem link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hmm czyli jak trafi na służbistę to może skończyć mandatem....

 

 

 

Nie trzeba służbisty. Neony i inne choinkowe ozdoby rzucają się w oczy od razu. Jeśli takie dodatkowe oświetlenie nie ma znaku homologacji, to mają pełne prawo zatrzymać dowód rejestracyjny. ( :wink: )

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba służbisty. Neony i inne choinkowe ozdoby rzucają się w oczy od razu. Jeśli takie dodatkowe oświetlenie nie ma znaku homologacji, to mają pełne prawo zatrzymać dowód osobisty.

Sluzbista bylo w kontekscie wentylkow, a nie neonow, a osobisty dowod bedzie bezpieczny bez wzgledu na homologacje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluzbista bylo w kontekscie wentylkow, a nie neonow, a osobisty dowod bedzie bezpieczny bez wzgledu na homologacje. :-)

 

O widzisz, zakręciłem się i już bym dowody osobiste zabierał, choć do wyborów przecież jeszcze daleko :D

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, za info. Więc nic tylko zakładać na wieczorne spoty i w razie kontroli potem świecić oczkami :laugh:

Edytowane przez Karina

Gdyby wszyscy byli normalni - życie byłoby nudne...

http://www.bikepics.com/members/karinab/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko mandatem może się skończyć ale i zabraniem dowodu rejestracyjnego. Po takim zabraniu dowodu jazda na stację diagnostyczną i z powrotem po dowód rej do wydziału komunikacji.

 

Pozdr.

F.

 

F172wentyle05_zpsf7556cf5.jpg

 

efekt jest powiedzmy taki jak na załączonym obrazku, jest to odkręcany wentylek... serio policja może aż tak się uczepić, że będą kazali po odkręceniu tego wentylka jechać na przegląd? lekkie przegięcie moim zdaniem... polska...

Gdyby wszyscy byli normalni - życie byłoby nudne...

http://www.bikepics.com/members/karinab/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to jest wentyl czy nakrętka wentyla. Bo jak nakrętka to efekt można usunąć przy policji i chyba nie powinno być problemu. Pomijam, że dla mnie takie świecidełka to wiocha :)

Jeśli jednak to jest wentyl to nie usunie go od razu i jeśli trafi na służbistę to zabierze mu dowód. Znajomi z klubu motocyklowego mieli zamontowane jakieś dodatkowe światełka, LEDy i inne cuda, które odpalali na zlotach. Raz wracając ze zlotu mieli to włączone. Efekt taki, że cztery chopperki miały zabrane dowody.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworekwieccyxc700f.jpg

jest to coś takiego, więc wygląda mi na nakrętkę na wentyl po prostu. Chyba najprościej poczekać aż dostanę telefon z informacją po pierwszej kontroli policji :D haha

Gdyby wszyscy byli normalni - życie byłoby nudne...

http://www.bikepics.com/members/karinab/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...