Skocz do zawartości

pomoc w sprawie BMW R 1200 RT


Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje pomocy w sprawie BMW R 1200 RT,może ktoś miał podobny problem.

po zdjeciu lewej osłony zbiornika zuważłem pocenie sie przy zasilaniu na krućcu szybkozłącza paliwowego odlączyłem szybkozłączkę(to ta kontowa)i po ponowym wpięciu i załączeniu zapłonu(pompa podaje paliwo) nastąpił mocny wyciek na granicy wtyku i gniazda szybkozłączki. kupiłem nowy oring i wymieniłem- leje sie nadal,sprawdziłem wtyk złączki od kontem pękniecia wyszło na to ze jest dobre pozostaje wina gniazda(może tam jest jakiś oring- nie wiem). Może ktos wie czy można dostać samo gniadzo ew.jak je naprawić. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać przy wkładaniu wtyku musisz usłyszeć wyraźne kliknięcie , bez tego przewód nie jest zapięty. Zobacz do gniazda czy nie ma tam jakiegoś brudu , może kawałek starej uszczelki blokuje. Samego gniazda nie dostaniesz w serwisie tylko razem z obudową pompy paliwa więc jeżeli uszkodziłeś gniazdo to trzeba szukać używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz zamówiony nowy wtyk w serwisie BMW Sikora koszt 91 zł + 19 zł wysyłka kurierem wiec czekam. może w poniedziałek dojdzie i spróbuje założyć.(facet z serwisu powiedzial ze to typowa usterka i wtyki szlag trafia, ze trzeba wymienic bo są wadliwe.nowe są poprawione).Co do gniazda to facet twierdzi ze mają tez gniazdo złącza w cenie 56 zł i jesli nie pomoze wymiana wtyku to trzeba bedzie kupic własnie to gniazdo. kurcze wiosna za rogiem a maszyna cieknie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik montażu metalowego wtyku prostego-negatywny. Przynajmniej należy sie cieszyć że już nie cieknie paliwo czyli winna był fabrycznie wadliwa szybkozłączka jednak po zainstalowaniu prostego złącza nie da sie założyć osłony zbiornika.Pan w serwisie otrzymał juz info na ten temat. kazał odesłac na swój koszt i wyśle prawidłowy. A juz myślałem ze sie karnę, ech :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. nareszcie mam już właściwy wtyk( szybko-złącze )-te, jest plastikowe czyli takie jak było w oryginale. Niestety teraz nie jest mi danesprawdzić czy już będzie po problemie-choroba ma inny plan. Jak tylko będzie możliwe to podzielę się radością(bądż porażką-oby nie).

Pozdrawiam wszystkich fascynatów BMW motorrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma tragedii, pamietam jak dawniej byl problem z dostepnoscia czesci. Zamawialem czesci do Kawasaki, to czekalem ponad miesiac :(

faktycznie tragedii nie ma ale i tak sie wkurzam bo mogłoby byc szybciej. Jakbym miał czekać miesiąc na część i do tego w środku sezonu to... dopiero nerwy byłyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...