Skocz do zawartości

ktm 525 2003r. problem z roszrusznikiem, nie chce przekrecić wału


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak czasem dwa razy

1. Podepnij na wszelki inny aku na innych kablach lub ten sam aku na innych ale na krótko - masa gdzieś za dużą śrube silnika i + grubego kabla rozrusznika . Proponuje z właczonym zapłonem tylko jedym kablem ominąc przekaźnik rozrusznika - jak zatrybi to jesteś w domu.

Grube kable rozruchowe to podstawa - apki na cieńkich za 25zł nie mogłem zapalic pomimo nowego aku pomocniczego 100Ah , dopiero konkret kable (20mm2 przekroju ) zakręciły jak trzeba .

2.Czy puszczenie odpręznika w trakcie kręcenia powoduje zatrzymanie rozruchu ?

 

Ze względu na to że zakręci "tak czasem dwa razy" twierdze że aku oryginalne / pomocnicze mimo wszystko jest do doopy lub nienaładowane.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podepnij na wszelki inny aku na innych kablach lub ten sam aku na innych ale na krótko - masa gdzieś za dużą śrube silnika i + grubego kabla rozrusznika . Proponuje z właczonym zapłonem tylko jedym kablem ominąc przekaźnik rozrusznika - jak zatrybi to jesteś w domu.

Grube kable rozruchowe to podstawa - apki na cieńkich za 25zł nie mogłem zapalic pomimo nowego aku pomocniczego 100Ah , dopiero konkret kable (20mm2 przekroju ) zakręciły jak trzeba .

2.Czy puszczenie odpręznika w trakcie kręcenia powoduje zatrzymanie rozruchu ?

 

Ze względu na to że zakręci "tak czasem dwa razy" twierdze że aku oryginalne / pomocnicze mimo wszystko jest do doopy lub nienaładowane.

kable jak podlaczylem to dzialo sie to samo jak bez nich. jak krece na odprezniku i puszczam to staje odrazu wal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable ? Choojnia ze stacji do odpalania matiza za 25zł czy stare dobre grube kabliska . Nie znalazłem odpowiedzi (nie doczytałem ) - czy używasz tylko aku 5Ah czy tez masz obok coś większego ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.To nie są kable . To raz .

2. Ja mam 2 gary każdy po prawie 500cm3 piec ma 105 kucy czyli 52/garnek i uwierz że 14 Ah YTX-14BS oryginalny YUASA dopiero jest w stanie przyzwoicie zakręcić . Ty masz "pół" mojeg silnika i chcesz żeby 5Ah zakeciło przy czym można załozyc że u ciebie (jako że sprzegiełka z katów pasują do apki , nie wiem czy dokładnie z tego modelu ) na jednym garze występuje podobny opór jak u mnie .

 

Żeby się o tym przekonać :

1. Weź aku z samochodu - nie zasiarczony stojący w kącie tylko z uzytkowanego .

2. Pozycz porządne kable lub kup 4m kabla energetycznego 32mm2 w sklepie elektrycznym -nie ma chooja we wsi zeby nie dał rady , wytnij to gunwo z przewodów które masz , zacisnij na nowo i wtedy testuj .

 

Jakim przekrojem masz poprowadzoną linie Aku - przekaźnik - rozrusznik ? Średnica plecionki bez otuliny.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałem dodac - u mnie oryginalny kabel NAGRZEWAŁ SIĘ na całej długości po kilkunastu sekundach . Aktulanie mam wstawiony kabel od spawarki i jest OK .



Rozumiem że brakującą instalkę doplotłes gdzieś obok obecnej ? A jak wyglada kabel od "-" aku do masy moto ? Ja został z modelu bez rozruchaja to nie będzie działać.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem.kabel gruby od wzmacniaczy muzycznych

Sorki , ja mam od wzmaka do kolumn 4mm2 - to jest kompletne nic dla potrzeb rozrusznika jak na audio w zupełności wystarczy .

 

gwoli wyjasnienia 32mm2 z cieńką izolacją to grubość małego damskiego palca . Śmiem zaryzykowac stwierdzenie że dopiero podwójna linka o grubości taniego kabla rozruchowego bedzie w ogóle w stanie przewodzic prady rzędu 150A .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...