Skocz do zawartości

Aprilia RX 125 - światła, ładowanie, magneto


Ardian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.
Aprilia RX 125 rotax 123, 1992 rok.
Szukałem z 2 godziny ale nie mogłem nic znaleźć czy popękane magneto ma wpływ na świecenie świateł i ładowanie akumulatora?
Objawy niby jak zepsuty regulator napięcia, ale zamawiałem już 3 regulatory (używane ale ze sklepów z używanymi częściami) i teraz plan jest zamówić jednak nowy (tylko nie moge go nigdzie znaleźć).
Na wolnych obrotach świecą elegancko po dodaniu gazu prawie całkiem gasnął.
I właśnie czy to magneto może mieć wpływ na takie zachowanie motocykla ?
Wolę zapytać i się upewnić ponieważ części do Aprilii są dość drogie :/
Dodam też że magneto popękane ale sklejone i wszystko niby działa ( jak jest aku to światła świecą normalnie)
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz wyjęty aku i zmieniasz regulatory? Powodzenia kolego, mozesz tak do ustanej śmierci. Mysle, ze uwalasz kazdy regulator, ktory pracuje bez akumulatora w układzie.

Cienko szukales bo jest temat w przyklejonych o diagnostyce ukladu ladowania a w nim istotne info aby nie popelniac takich bledow jak Ty popelniles.

Kup akumulator, wstaw regler, zmierz napiecie ladowania czy jest prawidlowe i wszystko. Ten uklad ladowania nie pracuje prawidlowo bez aku.

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz wyjęty aku i zmieniasz regulatory? Powodzenia kolego, mozesz tak do ustanej śmierci. Mysle, ze uwalasz kazdy regulator, ktory pracuje bez akumulatora w układzie.

Cienko szukales bo jest temat w przyklejonych o diagnostyce ukladu ladowania a w nim istotne info aby nie popelniac takich bledow jak Ty popelniles.

Kup akumulator, wstaw regler, zmierz napiecie ladowania czy jest prawidlowe i wszystko. Ten uklad ladowania nie pracuje prawidlowo bez aku.

 

TT

Sory, trochę źle napisałem. Jeśli akumulator jest naładowany to światła normalnie świecą, cały czas jest z tym, że teraz rozładowany. A pękają tylko magnesy jak już więc pod pokrywą żadnego bigosu nie narobią, najwyżej się rozsypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...