Skocz do zawartości

Lornetka- jaki model?


Syrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z zoomem nie tykać - wystarczy popytać użytkowników i poczytać opinie. Właśnie też jestem na etapie zakupu lornetki do obserwacji głównie ptaków. 10x50 jest dość uniwersalna, ale za to niezbyt mała. Zależy co chcesz obserwować i o jakiej porze. Jeśli w dzień, to nie potrzebujesz 7x50 - jest zajebiście jasna, ale obiektywy 50mm zajmują swoje miejsce. Do dziennych obserwacji powinno wystarczyć śmiało 30mm obiektywu (druga wartość w parametrze). No i kwestia czy z bliska czy z daleka :). Ktoś mi dziś stanowczo odradził Delta Optical, chociaż na lornetkę tej firmy się od początku czaiłem. Im więcej czytam, tym bardziej głupi jestem...

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię temat:

Rozglądam się za dobrą, ruską lornetką z dużym przybliżeniem. Ciekawie wygląda Baigish 20x60. Niby patrzyłem przez te Baigishe i wiem że są zajebiste, ale postanowiłem kilka lat temu, że już nigdy nie kupię lornetki bez wypróbowania. Czyli zakup internetowy odpada. Mam możliwość przetestowania, ale niezbyt blisko, no i facet nie ma akurat Baigishów, ale poleca Kandara 20x60 z niby tą samą optyką. Kandara kiedyś kupiłem, i właśnie po tym postanowiłem nigdy nie kupować bez testowania. Czy ktoś miał jakiś niedawny kontakt z lornetkami Kandar albo Baigish? Nie wiem czy zaryzykować Baigisha bez sprawdzenia, ani czy opłaca mi się dymać 50 km żeby sprawdzić Kandara?

Albo inaczej: Czy znacie jakiś dobrze zaopatrzony sklep w Warszawie, gdzie będą mieli Baigisha?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...