Skocz do zawartości

Znowu problem Road KING 2007r kontrolki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, gdy przejezdzam ok 1 km zaczyna mi sie świecic na liczniku kontrolka z silnika żółta i akumulatora czerwona. Zapalaja sie równocześnie. Dodam iż ładowanie mam ok 13.8 a jak dodam gazu to 14.01 14.02 amper, prąd z silnika wychodzi prawidłowy, masy alternator nie łapie. Nie wiem jak regulator czy zawirowań nie ma. Na liczniku wyswietla mi kod błędu pn 0562. Dodam iż posiadam nowy akumulator yuasa 20, który ma 18.9 amper, a powienien miec fabrycznie 30. Może miec akumulaotr takie znaczenie? Przeciez mam ładowanie dobre, ale zauważyłem że napięcie na akumulaotrze nie zapalonym mam 12.55, lewego poboru prądu nie mam, juz patrzylem. Co może byc przyczyna...wątpie w to ze to akumulator, prosze o pomoc. Mam road king 2007r juz z 1.6 silnikiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0562 to kod niskiego napięcia baterii, sprawdź napięcia bezpośrednio na akumulatorze, przyczyną może być też poluzowany jakiś przewód.

 

Z drugiej strony bateria za mała o połowę jest silnie rozładowywana podczas uruchamiania silnika i wtedy spadek napięcia powoduję błąd. Taka bateria nie pożyje długo - najprawdopodobniej nie przejeździsz na tej baterii nawet sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz,

łądowanie na wolnych obrotach na ta chwile mam 13.7 jak dodam gazu to 14.01, czy to jest dobrze czy za mało, kolega dynie ma na wolnych obrotach 14.4 a jak doda gazu to nic nie rośnie, prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dobrze, tylko wydojony aku po odpaleniu powoduje spadek - tak miałem u siebie jak mi zaczął aku zdychać...

 

Uwaga: w nowszych HD możesz usmażyć regulator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, daem dobrz akumulator, napicecie na wolnzch obrotach mam ok 14.4 wiec prawidowo, po pryejechaniu 500 metrw dalej yapala sie akumulator na liczniku. Czy może jakies drobne zakłócenia robic regulator ? Jest ktoś z okolic rybnika aby móc przełożyc mój regulator do innego motora aby to zobaczyc ? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz,

łądowanie na wolnych obrotach na ta chwile mam 13.7 jak dodam gazu to 14.01, czy to jest dobrze czy za mało, kolega dynie ma na wolnych obrotach 14.4 a jak doda gazu to nic nie rośnie, prosze o odpowiedz

poziom ładaowania zależy od stopnia rozładowania akumulatora. Im bardziej rozładowany tym szybciej regler będzie chciał go naładować i poda większy prąd. Najłatwiej to zaopserwować włączając w czasie pomiaru światła np lightbar-y.

 

Jeżeli pomiary ładowania mierzone na na akumulatorze są ok to ja bym nie szukał na taj lini alternator => akumulator tylko w drugą strone akumulator => elektronika czyli modul czy komputer co tam masz ? .... bo w tą strone gdzieś prad znika. Zaczął bym od sprawdzenia klem, masy przykręcanej na ramie, Samego przewodu masy bo czasem lubi popuścić w zacisku., potem bezpieczniki czy nie zaśniedziałe styki a potem po kolei wszystkie styki, złączki sprawdzić przeglądnąć poruszając się w stronę komputera. (Ale ja myślę ze to masa.) Jeżeli wtyki bedą ok to trzeba jeszcze sprawdzić wszystkie złącza pod licznikiem , w stacyjce i pod bakiem. Jeśli do tego momentu nie znajdziesz to servisówka w ręce i trzeba bedzie obadać napięcia zasilania kompa i jezeli cos bedzie nie tak trzeba bedzie prześwietlic wszystkie kabelki za to odpowiedzialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...