Skocz do zawartości

Usatwienie zapłonu suzuki dr 350


RobertoR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Po złożeniu silnika w suzuki dr 350 mój mechanik nie może go odpalić. Po wielu analizach doszedł do wniosku, że jest źle usatwiony zapłon. Stąd mam pytanie może głupie czy w suzuki dr 350 wersja N ustawia się zapłon ?. W moto podczas remontu zostało zrobione: nowy korbowód, regeneracja gaźnika, nowe zawory i tyle. Czy to możliwe, że po takiej operacji moto nie chce zapić. Zanim go dałem do mechanika palił ok. Kompletnie sie nie znam na mechanice, ale zaczynam wąptić w owego mechanika. Teraz nałożył jakąś tarczkę z boku silnika i zaznaczył GMP. Twierdzi, że pierwszy w zakresie do 2000 tyś / ob jest za wcześnie, a drugi powtrzej 3000 tyś / obr za puźno. Coś chce zaspawowywać. Bardzo proszę o pomoc, co może być przyczną, że gdy odpala moto nie chce zapalić, ewentualnie jest taki strzał w rurę. Pomału wątpie, że w ogóle jeszcze pojeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawia sie zaplonu,może odwrotnie pozakladal impulsatory kiedys tak przez przypadek zrobilem.Niech se lepiej mózg zaspawa.

Właśnie mówił coś o impulsatorach,że są dwa i że jeden za szybko daje sikrę a drugi za puźno. Czyli mówisz, że mógł je pozamieniać. Czyli zapłonu w dr się nie ustawia ?

 

Właśnie mówił coś o impulsatorach,że są dwa i że jeden za szybko daje sikrę a drugi za puźno. Czyli mówisz, że mógł je pozamieniać. Czyli zapłonu w dr się nie ustawia ?

W razie w czy coś jeszcze mógł pokręcic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok, Brardzo dziękuje za informację. W takim razie działam. Odezwe się gdyby coś jeszcze wyszło.

Witam, trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. Jednak okazalo się, że moduł zapłonowy jest uszkodzony. Tzn jest iskra tylko na jednym impolsatorze. Mój moduł ma dwa impilsatory. Stąd poczukuję modułu zapłonowego do suzuki dr 350 na dwa impulsatory 9 pinowy. Czy ktoś się orientuje, gdzie takie coś znajdę ? Na allegro brak.

 

Witam, okazało się jednak, że moduł zapłonowy jest uszkodzony. Tzn. brak iskry na drugim impulsatorze.Stąd ma pytanie, gdzie mogę znaleźć moduł zapłonowy do suzuki dr 350 z dwoma impulsatorami 9 pinowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mechanik mi mówi wynika,że iskra jest do 2 tyś obrotów ( 1 impulsator). A powyżej tych obrotów zanika ( 2 impulsator). Nie wiem czy to ma sens, ale tak mi tłumaczył. zamówiłem już drugi moduł ale od wersji cywilnej DR. Mój moduł był 9 pinowy ten jest 13 pinowy czyli jedna wiązka kabli będzie wolna. Ciekaw jestem czy zadziała.



Witam mam pytanie. Padł mi moduł zapłonowy 9 pinowy na 2 impulsatory od DR 350 wersja N. Znlazłem moduł od wersji cywilnej również na dwa impulsatory, ale 13 pinowy. Czy taki moduł da iskrę na moim moto ??? i czy będzie prawidłowo działał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...