Skocz do zawartości

Badanie szczelności silnika 2t


mixser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Macie jakiś sprawdzony sposób na sprawdzanie szczelności silnika czy nie pobiera lewego powietrza, Czytałem ze zalać bęzyną silnik i zostawić przez noc ale moim zdaniem jest to nie wiarygodny pomiar ponieważ uszczelniacze wału mogą puszczać pod wpływam podciśnienia. Znacie jakiś skuteczny sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego sposobu. Najlepszy to demontaż.

Remonty silników, zawieszeń, tulejowanie, szlify, wymiany korbowodów, naprawa wałów. Mycie gaźników w przemysłowej Myjni Ultradźwiękowej.
Serwisówki do Motocykli
http://serwisowki.ubf.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest. Ja robie tak na przykładzie silników dwusuwowych w pilarkach spalinowych. W skrócie. Zaślepiasz kanał wydechowy, wkręcasz świece, zaślepiasz kanał ssący zaślepką z króccem i za pomoca pompki która ma możliwośc pompowania ciśnienia jak i robienia podciśnienia. Pompujesz pompka robiąć ciśnienie np 8-10psi i sprawdzasz na manometrze czy uchodzi cisnienie czy nie. Dodatkowo podlewasz czystym paliwem w strzykawce simeringi na wale, uszczelkę cylindra i inne łaczenia w celu wykrycia nieszczelności. Jak będzie nieszczelnośc bedzie widać bąbelkowanie. NIe raz na ciśnienie było ok, a po zrobieniu podciśnienia simering na wale zaciął paliwo po podlaniu (przegrzana warga). Moim zdaniem jedyny i bardzo skuteczny sposób na określenie czy silnik szczelny czy nie bez zgadywania. Pozwala dokładnie określić gdzie jest nieszczelność.

Edytowane przez tomason2

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...