Skocz do zawartości

Regulacja gaznika w jawie 350


Solo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

 

Niedawno nabyłem jawe 350. Całą przygode z nia zacząłem od rozkręcenia gaznika i dokładnego wyczyszczenia ( jawa nie paliła ) Po przeczyszczeniu, sprawdzeniu zaworu itp jawa odpaliła i to całkiem ładnie ale...

 

Niemoge jakos ustawic tego gaznika bo:

 

albo ładnie chodzi na niskich obrotach na jałowym ale zato zupełny brak mocy na niskich obrotach ( na wysokich jak burza)

 

albo ładnie chodzi na niskich na jałowym ale zato bardzo powoli spada z tych obrotów ( jednak wtedy motor ładnie rusza z niskich obrotów??

 

Czy to nieumiejetnosc ustawienia przezemnie gaznika czy moze to cos innego ?? np. zapłon lub cos??

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to czy jawa ciagnela z dolu z z wyzszych obr zalezalo od ustawienia zaplonu, a nie gaznika, gaznik byl zawsze wedlug serisowki,sprawdz czy nie zasysa lewego powietrza , bo na tym gumowym laczniku to wszystko mozliwe jest ( mozna wymienic bo 5zl to nie majatek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Wezmę pod uwagę oczym mówicie. Zapytam tylko apropo filtrów powietra bo tu jest troche inaczej. Ta jawa którą kupiłem została przez poprzedniego własciciela nieco zmodernizoana ( Mi sie bardzo podoba) i jest tam filtr taki storzkowy którego sie nie wymienia tylko czysci. Jak te filtry sprawdzaja sie w 2T ?? Bo ładny to on jest napewno :D

 

Zaczne od gaznika i ustawie go tez wedłóg serwisówki i zobaczymy ale to dopiero w weeckend.

 

Będę kombinowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny filtr powietrza w dwusuwie = gowniana jazda- takie sa moje doswiadczenia zyciowe , w dwusuwie ten element jest szczegolnie wazny, inny filtr - inna regulacja i dlatego podejrzewam ze teraz to ustawienie wedlug serwisowki nie bedzie do konca prawidlowe, ja w cz mialem filtr o wiekszej przepustowosci ( taki tunink) to w ogole nie miala wyjscia z niskich obrotow, dlawila sie itd, zmienilem na orginal i wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...