Skocz do zawartości

Kawasaki KMX 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkim :)
Od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem KMX-a 125 99 rok. Jestem z niego bardzo zadowolony przez ten czas ale, koles od ktorego kupilem motorek lał olej przekladniowy 80W-90. I chcem sie dowiedziec czy zostawic ten olej czy zmienic np. na inny ( jak inny to jaki prosze o napisanie ).
Druga rzecz to ze cieknie mi olej tam gdzie jest kopka od biegów.

Z góry dzieki za odpowiedzi/ porady :) Pozdrawiam :)))
A i jeszcze dzis jak rano wszedlem go garazu (w czroaj dolalem oleju 80W-90 bo mi troche ucieklo ) jak dzis wbilem 1 na zimnym silniku to szarpnał mi i zgas nie wiem co moze byc czy zły olej czy tarcze do wymiany ) :)

Edytowane przez Lisu123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet jest pełny instrukcji fabrycznych i poradników mechaników plus masz cały długachny temat http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/56676-wszystko-na-temat-kawasaki-kmx/

tam możesz czytać i pytać.

10W40 motocyklowy albo do przekładni 2T z mokrym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje do skrzynik motul trans oil expert 2t 10w40, i biegi bardzo ładnie wchodzą, a to podobno jest wada kmx że np przez noc tarcze sprzęgłowe niby się sklejają czy coś nie wiem ile w tym prawdy,ale ja rano odpale motorek to przed wbiciem jedynki wciskam sprzęgło i około 50cm-1metr popchne motorek do tyłu i wbiam 1 potem już cały dzień wchodzi 1 bez gaśnięcia



ja leje do skrzynik motul trans oil expert 2t 10w40, i biegi bardzo ładnie wchodzą, a to podobno jest wada kmx że np przez noc tarcze sprzęgłowe niby się sklejają czy coś nie wiem ile w tym prawdy,ale ja rano odpale motorek to przed wbiciem jedynki wciskam sprzęgło i około 50cm-1metr popchne motorek do tyłu i wbiam 1 potem już cały dzień wchodzi 1 bez gaśnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź manuala do kmx tam prawdopodobnie będzie jaki jest zalecany olej. ten olej będzie najlepszy do twojego motoru, prawdopodobnie będzie to 10W40 lub 10W30. Biegi ci będą wchodzić elegancko na tym oleju i sprzęgło też będzie lepiej pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...