Skocz do zawartości

sm - zębatki / cylek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , aktualnie przerabiam moją aprilie rx 50 na supermoto ze względu na to że zbliża się szkoła i będzie trzeba sobie narazie teren odpuścić i zająć się szybkim dojazdem po asfalcie i moje pytanie jest takie:

Jak zrobić większe i najbardziej optymalne przyśpieszenie na taką pojemność? zębatki mam 13/55 v-max ok. 90-95km/h

a chcialbym v-max koło 80 i z lepszym przyśpieszeniem zeby nawet na 3 leciał na koło.

Poprzedni właściciel mówił że przerabiał go na 80 (pewnie szlif) i nie jestem co do tego cylka , wydaje dziwne dźwięki z siebie i na wolnych obrotach strasznie muli. Mam zamiar go wymienić i wsadzić coś nowego , chyba że ktoś może wiedzieć skąd takie dziwne odczucia podczas jazdy i jak to naprawić bez wyrzucenia obecnego do kosza.



ahhh jeszcze jedno pytanie. Jaki rozmiar felg do sm'a? aktualnie mam 16" z oponami szosowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gearingcommander.com/

 

 

tu masz fajny kalkulator -aczkolwiek nie patrz ślepo na to co wyliczy bo braku mocy się nie przeskoczy jak dasz za bardzo na prędkość zębatki to nie uda ci się osiągnąć maksymalnych obrotów silnika na ostatnim biegu ......

 

rx50 nie ma w bazie jest rs to jest ten sam silnik czy inny ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...