Skocz do zawartości

yamaha 600 fazer spalanie.


Gość maciej996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciej996

Witam wszystkich. czy moze ktos z was uzywa fazera 600? Producent podaje spalanie rzedu 5.5-6.5 l/100km otoz ja sie nawet nie zblizylem do tej granicy. Moje minimum to 7.2l/100km na trasie (250km) z predkosciami typowymi czyli 120-160 (chwilami do 180). Jestem ciekaw jak to wyglada u innych uzytkownikow, mozliwe iz spalanie jeszcze sie zmniejszy poniewaz moj moto ma przebieg dop 4000km. pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Helter Skelter

Mnie mój Fazerek pali średnio 6 - 6,5 l/100 km, na trasie do Chorwacji spalał 5,5 l. Prędkości przelotowe mamy podobne więc nie wiem czemu Twój ssie więcej...

Pozdrawiam,

Helter Skelter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nowy Fazer600'2004, przebieg 2000 km.

Sprawdzonwe w weekend podczas wypadu do Pragi. Sprawdzone podwójnie ponieważ jechały 2 Fazery.

Fazer pod kierowcą ważącym 80 kg spalił 5,5/100 km, pod kierowcą ważącym 98 kg - 6,2/100 km.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jezdzac, to spalanie faktycznie ksztaltuje sie kolo 6 do 6,5-7 litrow. Czyli mniej wiecej taki cykl mieszany, troche miasta , troche trasy 140-160 gora do 200. Natomiast kumpel podczas przejazdu A4 Katowice -> Wroclaw z manetka otwarta cala droge totalnie na maksa, spalil caly bak i ledwo dojechal do stacji na wroclawskich bielanach. Czyli wyszlo gdziejs okolo 10,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie wychodzi 6l z tyci haczykiem na 100km, jest to spalanie głównie na trasie przy prędkościach 100-150 km/h. Teraz jestem po synchronizacji gaźników, czyszczeniu i mam nowy filtr powietrza, więc może jeszcze coś mi spadnie...

 

maciej a może jakieś badziewne paliwo lejesz? ja latam na zwykłej 95 ale tankuję tylko na Shell'u (wierzę, że mają dobre paliwo, obym się nie mylił hehe)

 

pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie filtru to nie sposob! Polecam raczej zakupic nowy, a nie czyscic. Delo kupiony w Louisie, kosztuje ponizej 50 PLN 8) , oryginal w serwisie ponad 200. Czyszczenie ciut pomaga, ale nigdy zwyklego papierowego filtra sie nie wyczysci do stanu nowego. Sa teraz w Polsce przynajmniej 2 sklepy ktore sprowadzaja po cenach katalogowych. A jak nie Louis to polecam kazdego innego Larssona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku ścigałem się na autostradzie swoim byłym fazerkiem model '98 z fazerkiem model '2001 na autostradzie Gliwice-Wrocław. Przez 100 km pruliśmy maksymalnie ile fabryka dała czyli 230 km/h. Mój spalił przy tej prędkości 6,9 l, a kolegi 6,5. Więc problem w twoim fazerku tkwi pewnie w odpowiedniej regulacji gaźników i filtrze powietrza, bo spalanie rzędu 7 litrów na pewno nie jest normą.

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Sam nie mam fazera,ujezdza go moj kuzyn wiec napisze co on twierdzi.

Nigdy nie spalila mu wiecej niz 5,5 l/100 km!nawet na autostardzie przy 160 w dwie osoby z kuframi mu sie w tym przedziale miescila.A moje spostrzezenia co do spalania w mojej cb 750 '99 od 5 do 9,5 .wszystko zalezy od tego jak bardzo prawy nadgarstek sie wygina:)pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...