Skocz do zawartości

Rumunia-sierpień/wrzesień 2013


Doozer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

rzucam póki co luźną propozycję i zapytanie, czy byłby ktoś może chętny w miesiącach sierpień/wrzesień na wyjazd do Rumunii. Szczerze od dłuższego czasu chodzi mi po głowie ten kierunek, słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat ludzi, krajobrazów, dróg itp i korci mnie, aby zaliczyć w tym roku trasę Transfogarską i Transalpinę. Z racji braku większej ilości czasu wolnego ograniczyłbym się do dojazdu właśnie do tych pięknych, górskich dróg, przejechać w te i z powrotem i ew wrócić trochę bardziej okrężną drogą, aby zachaczyć o inne ciekawe i warte odwiedzenia miejsca. Na całość przewiduję jakieś 5-6 dni. Bardziej byłbym skłonny jechać we wrześniu jednak jeśli byłyby jakieś propozycje to jestem ugodowy i można wypracować kompromis icon_smile.gif

 

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten termin byłby dla mnie idealny, 7 albo 14 września, tak aby jeszcze dzień był w miarę długi i temperatury przyjemne. Będziemy w kontakcie, być może znajdą się jeszcze jacyś chętni :)

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę ktoś coś więcej. Termin orientacyjnie wiem a tak dokładniej?. Dobrze byłoby wiedzieć jaka trasa , noclegi w namiocie czy kwatera, jakie przebiegi dzienne, przelotowa oraz jak z wyżywieniem i drogą ( szutry czy asfalt). Wtedy mogę bliżej się określić z wyjazdem a tak z dnia na dzień będzie trudno wynegocjować chociażby urlop w robocie bo z resztą można się dostosować.

Pozdrawiam

Savi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

rzucam póki co luźną propozycję i zapytanie, czy byłby ktoś może chętny w miesiącach sierpień/wrzesień na wyjazd do Rumunii. Szczerze od dłuższego czasu chodzi mi po głowie ten kierunek, słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat ludzi, krajobrazów, dróg itp i korci mnie, aby zaliczyć w tym roku trasę Transfogarską i Transalpinę. Z racji braku większej ilości czasu wolnego ograniczyłbym się do dojazdu właśnie do tych pięknych, górskich dróg, przejechać w te i z powrotem i ew wrócić trochę bardziej okrężną drogą, aby zachaczyć o inne ciekawe i warte odwiedzenia miejsca. Na całość przewiduję jakieś 5-6 dni. Bardziej byłbym skłonny jechać we wrześniu jednak jeśli byłyby jakieś propozycje to jestem ugodowy i można wypracować kompromis icon_smile.gif

 

Ja mam takie same plany - Transalpina i Transfogarska na wrzesień, myślę że weekend + 3 dni spokojnie starczy.

Urlopu jeszcze nie rezerwowałem ale raczej we wrześniu nie będzie z tym problemu. Moto - FZS1000, prędkości - rozsądne, spanie - preferuje jakieś niedrogie pokoje. Jak Ci odpowiada to ja się chętnie podłącze pod wyjazd :)

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli chodzi o termin to mi by pasował pierwszy tydzień września, a dokładnie okres od 31 sierpnia do 7 września, tak jak kolega wyżej napisał, 5-6 dni wystarczy aby zaliczyć obie traski plus ewentualnie jakieś okoliczne atrakcje w stylu zamek drakuli itp, jednak typowa objazdówka odpada. Jeśli jest zgrana ekipa i przyzwoite tempo( bez zatrzymajek co godzinę na papieroska) to da radę sprawnie ogarnąć temat, znajomy był w czerwcu i w Rumunii bez stresu lecieli te 120-130, policje może 2 razy widzieli ale tylko im odmachali i jazda, na szczęście jeszcze nie jest to policyjny kraj, bez fotoradarów w głupich miejscach itp. Chcę, aby ten znajomy również się wybrał teraz, gdyż zna trasę, wie co, gdzie jak i będzie dobrym kompanem do jazdy, w tym tygodniu zapewne ustalę konkrety no a w razie odpuści to trudno-dogadamy się między sobą i trzeba plan zrealizować.

 

Jeśli o mnie chodzi to najbardziej optymalna przelotowa ok 120-130 oczywiście tam gdzie warunki pozwalają, jak można więcej to i więcej, ale z kuframi trochę bałbym się pod 180 odwijać-nie wiem na ile jest to wytrzymałe pod sporym naporem wiatru ;) generalnie jechać tak,aby wyrobić się w te 5-6 dni, na miejscu po górskich trasach oczywiście bez spiny, zabawa na winklach, podziwianie widoków itp więc prędkości raczej lajtowe. Jeśli chodzi o spanie-z opowieści wiem, że nie opłaca się bawić w namioty, kwater jest na tyle dużo i na tyle atrakcyjne cenowo, że raczej tylko ta opcja wchodzi w grę. Szutry i inne offroady nie wchodzą raczej w grę, do terenu mam KTM’a a tutaj tylko szosa J

 

Panowie, jak coś ustalę w najbliższych dnia dam znać, póki co wracam do roboty-obowiązki wzywają :)

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Doozer za wyczerpujące informacje.Napisze teraz bo później nie będę dostępny przez jakiś czas.Niestety w związku z moim przesunięciem wyjazdu do Norwegii nie będę wstanie tak szybko się zorganizować i wyjechać 31 sierpnia.Dla mnie bardziej realny termin wyjazdu to 14września.Spokojnie się organizuj i planuj wyjazd. Ja już wstępnie mam sobie plan ułożony więc spoko w ostateczności pojadę sam.

Szerokości życzę

Savii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie :)

 

W tej chwili mogę napisać, iż termin 31 sierpnia jest na 90 % nierealny, w weekend rozmawiałem ze znajomym( tym, który już był tam), któremu po prostu z racji specyfiki pracy w tym okresie nie pasuje jechać, ale pojechać oczywiście bardzo chce :) W związku z tym-na 90 % termin wyjazdu to 14/15 września, jestem umówiony, że do 16 sierpnia dostanę ostateczne info ale po rozmowie z nim w zasadzie już teraz jestem niemalże pewny, że tak zostanie, jedyne możliwe przesunięcie terminu to tydzień wcześniej ale wątpię w taki scenariusz. Wiem, że również jedna osoba z Rzeszowa chce jechać, także smutno nie będzie, oczywiście w międzyczasie jak się wcześniej dowiem jakiś konkretów będę informował. Generalnie jak widzę jest szansa, aby mała ekipa się zebrała i można lecieć w te 5-6 moto, co jest z racji dość napiętego harmonogramu ilością chyba optymalną , która pozwala też na organizacyjnie sprawne podejście.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie jest nadzieja na wspólny wyjazd choć ja osobiście już mówię, że u mnie w grę wchodzi wyjazd tylko 14-15września.Wrócic do domu muszę 22września.Jeżeli będzie to inny termin to ja odpadam. Na razie czekam na ostateczne twoje info w sprawie wyjazdu, terminu, planu, trasy itp. Po powrocie z Norwegii mam nadzieje, że wszystko będzie już wiadomo. Jeśli nadal nic nie będzie ustalone to rezygnuje i przygotowuje się sam do wyjazdu.

Szerokości życzę

Savii

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że planowany wcześniej wyjazd na połowę sierpnia w tym roku raczej nie dojdzie do skutku, a mam ochotę gdzieś jeszcze polatać więc wstępnie jestem zainteresowany. Gdybyś jechał do Rumunii w połowie września i poszukiwał kompana do wyjazdu odezwij kilka dni wcześniej, dogadamy co nieco.

Edytowane przez Maniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniol - Jeśli chodzi o mnie bo nie wiem do kogo była skierowana ta przedmowa to ja na pewno jadę do Rumunii. Od siebie wyjeżdżam 14września. Nie widzę również problemu żeby połączyć siły razem. W Poniedziałek płynę do Norwegii więc nie będzie mnie przez jakiś czas ale po powrocie mam nadzieje, że się tutaj wszystko wyklaruje a ja będę wiedział na czym stoję.

Pozdrawiam

Savii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nadzieję, że tak czy inaczej będzie możliwość zgrać się razem i zrealizować wspólnie wyprawę. Tak jak pisałem poprzednio, plan wyjazdu początkowo uzgadniałem ze znajomym, który ma chęć pojechać i na 90 % da radę w terminie właśnie 14/15 września, potwierdzenie ostateczne dostanę do 16 sierpnia, kiedy to wrócę z Wawy na długi weekend do domu i się z nim spotkam. W razie, w co bardzo wątpie, okaże się, że odpuszcza-planujmy dalej, bądźmy w kontakcie, ustalimy konkrety i w drogę :)

 

Savi- zazdroszczę Ci tej traski po Skandynawii, byłem 2 lata temu w Szwecji- nie na moto niestety- i już wtedy wiedziałem, że kiedyś tu wrócę-ale właśnie tylko na moto :) Sam Nordkapp podobno przereklamowany więc nie wiem czy jest sens się pchać aż tak daleko, Twoja traska wydaje się być taka akurat, gdzie i tak jest możliwość zobaczyć zajebiste miejsca :) No i światna sprawa- niemalże wszędzie można rozbić namiot i mamy spanie za free, przez co przycinka na kasie jest konkretna. No nic, może za rok, póki co będę ustalał konkrety na Rumunie i jak wrócisz będzie ostateczne info.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nadzieję, że tak czy inaczej będzie możliwość zgrać się razem i zrealizować wspólnie wyprawę. Tak jak pisałem poprzednio, plan wyjazdu początkowo uzgadniałem ze znajomym, który ma chęć pojechać i na 90 % da radę w terminie właśnie 14/15 września, potwierdzenie ostateczne dostanę do 16 sierpnia, kiedy to wrócę z Wawy na długi weekend do domu i się z nim spotkam. W razie, w co bardzo wątpie, okaże się, że odpuszcza-planujmy dalej, bądźmy w kontakcie, ustalimy konkrety i w drogę :)

 

Savi- zazdroszczę Ci tej traski po Skandynawii, byłem 2 lata temu w Szwecji- nie na moto niestety- i już wtedy wiedziałem, że kiedyś tu wrócę-ale właśnie tylko na moto :) Sam Nordkapp podobno przereklamowany więc nie wiem czy jest sens się pchać aż tak daleko, Twoja traska wydaje się być taka akurat, gdzie i tak jest możliwość zobaczyć zajebiste miejsca :) No i światna sprawa- niemalże wszędzie można rozbić namiot i mamy spanie za free, przez co przycinka na kasie jest konkretna. No nic, może za rok, póki co będę ustalał konkrety na Rumunie i jak wrócisz będzie ostateczne info.

 

 

Doozer – bez urazy ale gdybyś trochę poszukał to byś wiedział, że nie jadę teraz na Nordkapp ale jadę do Stavanger, Bergen czyli w południową część Norwegi. W czerwcu byłem na Nordkappie. Moja relacja i zdjęcia z tej podróży są na forum więc zapraszam. ;)

Wracając do Rumunii to jak napisałem od siebie wyjeżdżam 14wrzesnia bo jestem z Pomorza więc kawałek mam na południe Polski. Nocleg planuje w Piekarach Śląskich w fajnym hotelu gdzie nocowałem w maju jak jechałem do Czarnogóry. Tanio i blisko autostrady. Oczywiście nie widzę przeciwwskazań aby wspólnie zaplanować i zrealizować wyprawę ale musisz się określić co i jak? więc czekam!!!

Savii

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...