Skocz do zawartości

Elektryka się nagrzewa w ZZR600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mój problem wygląda tak. Posiadam Kawasaki ZZR600, przez pospiech podłączyłem odwrotnie akumulator na skutek czeko poszedł dym z okolicy prawej strony zadupka. Po podłączeniu prawidłowym, motocykl odpalił bez problemu. Natomiast zauważyłem że wiązka która idzie w miejsce gdzie był dym jest bardzo gorąca, po zgaszeniu silnika ostygła. Wiązka idzie do kostki w której jeden przewód jest upalony, moim zdaniem to z niego poszedł dym. Ale czy to normalne żeby wiązka tak mocno się nagrzewała? co moze byc tego powodem? Do czego zmierza dana wiązka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłeś regulator napięcia. Odłacz aku bo jeszcze spalisz motocykl. Odłacz regler i wykonaj pomiary statora jak w temacie o problemach z ladowaniem.

Odsylam do tematu"problem z ladowaniem..."

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Ciągle mam nadzieje że dym poszedł z przepalonego przewodu, przewód zrobiłem, teraz ide zrobić pomiary ładowania.



Zrobiłem pomiary:

ładowanie: 14.54 czyli OK

Rezystancja OK

Międzyfazowe- jednakowe między każdą fazą koloło 39V- troche niskie ale wydaje mi się że OK

rozplątałem wiązkę i widze że przewody żółte były przedłuzane widocznie na jakieś lipne o mniejszym przekroju bo właśnie one sie grzeją. wymienie i mam nadzieje że nie beda się grzać.

 

 

Reasumując wymiana przewodów pomogła, grzeją sie ale nie tak strasznie, a to chyba normalne;) Dzięki za rady;)

Edytowane przez KulekLBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...