Skocz do zawartości

Gilera 50cc Enduro - problem z pracą silnika.


Zbyszeg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Ostatnio zaczęły mi się problemy w moim motorku. Nie chciała odpalić, dopiero po 5 minutowym kopaniu. Odpaliła to strasznie muliła, dym szary. Wszystko niby ok, ruszam. Obroty na 6 tyś się zatrzymują, nie chce dalej ciągnąć.

Byłem ostatnio u mechanika, powiedział, żebym wymienił świecę, wymieniona zatem. Ale z obrotami to samo.

 

Czy to może być problem taki, że motor dostaje za dużo paliwa i się dusi? Nie może go wkręcić na powyżej 6000 tyś. obrotów. (mam do 12 tyś).

Co muszę zrobić? Wymiana gaźnika coś pomoże? Czy gaźnik może być sprawcą tego? Mechanik brał to pod uwagę, ale nie był pewny.

 

Pozdrawiam, proszę o szczerą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odśnieżam.

Jeśli to sie stało nagle to może być tak że jakiś paproch wpadł pod zaworek iglicowy w gazniku i nie zamyka go dokładnie.Jesli stało się to po zimie to stawiam na simmering od strony sprzęgła, ciągnie olej do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to sie stało nagle to może być tak że jakiś paproch wpadł pod zaworek iglicowy w gazniku i nie zamyka go dokładnie.Jesli stało się to po zimie to stawiam na simmering od strony sprzęgła, ciągnie olej do silnika

 

Jak by ciągnął olej z silnika to by był niebieski dym , a nie szary jak kolega napisał , ja bym brał pod uwage ten gażnik najlepiej go przeczyścić jak to nie pomoże to dopiero ogarnąć silnik , ale to raczej to , bo jak ma za dużo paliwa to próbuje spalić przelewa się i zaczyna dymić na (szaro) to znaczy że albo ma za dużo paliwa w sensie dostaje , albo gażnik coś z gażnikiem , eventualnieeeeeeee coś w silniku ale to raczej wykluczone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...