Skocz do zawartości

Objazdówka Litwa,Łotwa,Estonia 16.07-27.07.13


RYCHU79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Witam

Jak w temacie ,planuje objechac Litwe Łotwe i Estonie w 12 dni.Termin wyjazdu raczej sztywny powrót do dogadania-można skrócic lub wydłużyc o 2 dni .Wyjazd jest uzależniony od potencjalnych chetnych bo samemu po prostu nie chce mi sie wycieczkować.Planowana trasa
https://mapy.google....&mra=ls&t=m&z=6
Całosc trasy Suwałki-Litwa-Łotwa_Estonia-Suwałki to 2244km + dojazd do Suwałk w moim przypadku Prudnik.Opolskie-ok.3500km.
Mój plan jest nastepujacy 16.07.13 dojazd do Suwałk i nocleg np.agroturystyka a od dnia nastepnego trasa docelowa w Tallinie i Wilnie chciałbym zatrzymac sie po 2 dni w celach regeneracyjnych smile.png na Litwie w Druskieniki warto by zrobić przerwe przed powrotem do Polski na coc takiego
http://litwa.lovetot..._druskiennikach
.Dzienne przebiegi po ok. 300- 350 km.Co do noclegów motele, hostele + opcja campingi(namioty) do dogadania.Start ok.8-9 rano po drodze zwiedzanie jesli sie cos trafi .dojazd po południu na miejsce, znalezienie noclegu i czas wolny.Żywienie w marketach sklepikach ale raz dziennie wypadałoby przyjac ciepły posiłek
.Opłaty drogowe w w/w państwach motocyklistów nie obowiazuja.
Co do predkosci to raczej przepisowa ,tempo dostosowane do całosci. Plan jak i cała trasa jest oczywiscie elastyczna i do dogadania.Jade na Suzuki Bandit 1250S.Podsumowując luzny wypad krajobrazowy.Od wyjazdu może mnie odwiesc jedynie brak chetnych lub cieżka choroba ale nie planuje.
Chetnie wysłucham wszelkich wskazówek ,opinii i deklaracji poważnie zainteresowanych.
Ps.
Opis wyprawy motocyklowej po tych okolicach:
http://www.geozeta.p...kuly,Europa,255

Pozdrawiam
Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

16-lipiec w Suwałkach jako punkt spotkania brzmi dobrze. Ja co prawda będę jechał dalej, poza Estonię ale ten fragment trasy z chęcią razem.

 

Ja w każdym bądź razie jadę na pewno w ten rejon, tylko czy to będzie 16.VI jako punkt startowy czy inny dzień - zależeć będzie ile jeszcze osób się zbierze...trza poczekać :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas z paru względów musiałem zrezygnować z twojej trasy w tym roku dlatego próbuje opcje skrócona :biggrin: zobaczę jak frekwencja dopisze.Wspólny wyjazd do Estonii-no problemo wszystko zależy od chętnych.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli ktoś by się pisał na wyjazd jak w pierwszym poście Rycha to zapraszam-wyjeżdżam 08.06.,powrót 21.06. Na luzie,bez nadęcia,zwiedzam,co chcę,za granicą odcinki 300-400 km,namiot też biorę. W razie czego proszę o wiadomość na PW. Pozdrawiam.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

RYCHU79 ja planuję wyjazd praktycznie po takiej samej trasie jak Ty tylko start 20.07 (mam sztywny termin powrotu tzn 30.07). Będziemy mogli sięzłapać gdzieś na trasie i dociągnąć resztę wyjazdu razem np. 20.07 mógłbym być w Rydze. oczywiście wszystko do ustalenia.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na razie zainteresowanie prawie zerowe, boja sie ludziska czy co ?Jak nie znajda sie chetni na cały przejazd w terminie 16-27 lipiec to spróbuje przesunac urlop i podłaczyc sie pod twój wyjazd.Do 2 tygodni sytuacja sie wyklaruje i beda konkrety. Szczegóły na PW.

Pozdro

Edytowane przez RYCHU79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na razie zainteresowanie prawie zerowe, boja sie ludziska czy co ?Jak nie znajda sie chetni na cały przejazd w terminie 16-27 lipiec to spróbuje przesunac urlop i podłaczyc sie pod twój wyjazd.Do 2 tygodni sytuacja sie wyklaruje i beda konkrety. Szczegóły na PW.

Pozdro

 

Witam

Ja na razie zainteresowanie prawie zerowe, boja sie ludziska czy co ?Jak nie znajda sie chetni na cały przejazd w terminie 16-27 lipiec to spróbuje przesunac urlop i podłaczyc sie pod twój wyjazd.Do 2 tygodni sytuacja sie wyklaruje i beda konkrety. Szczegóły na PW.

Pozdro

19-21 lipiec jest zlot w m Narwa ESTONIA mam ochotę tam zawitać wyjazd ok.Suwałk 17-18 w ciągu dnia jazdy dojechać do Estonii, na całość mam7-8 dni.Na dwa tyg. nie dam rady.Jak jesteś zainteresowany daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wyjazdu może mnie odwiesc jedynie brak chetnych lub cieżka choroba ale nie planuje.

Podobnie jak i mnie. Właśnie kończę anginę - hehe!

Wyjazd taki 16-26 (27,28) zaplanowałem już ze 2-3 miesiące temu. Główny cel to Narva (Estonia) 19-21.07. - Miedzynarodowy Zlot Motocyklowy.

W programie m.in. "Smokie" i "Lordi" (mnie kalendarzowo 53 wiosen, chociaż umysłowo 30). Zaszczepiłem jednego z Przyjaciół (40) na Millenijnym HD

i młodych Przyjaciół (25-30) katamaranem.

 

Jeden z zaplanowanych przeze mnie wariantów wygląda tak:

 

dzionek data start przez cel km godzin

1 wtorek 2013-07-16 Świdnik Augustów 353 5

2 środa 2013-07-17 Augustów (Wilno) Troki 186 2,5

3 czwartek 2013-07-18 Troki Ryga 301 4

4 piątek 2013-07-19 Ryga Narva 424 5,5

5 sobota 2013-07-20 Narva Narva

6 niedziela 2013-07-21 Narva Tallinn 211 2,5

7 poniedziałek 2013-07-22 Tallinn Ryga 309 4

8 wtorek 2013-07-23 Ryga Kolka Lipawa 353 5

9 środa 2013-07-24 Lipawa Nida Połąga 236 5

10 czwartek 2013-07-25 Połąga Troki Wilno 342 4

11 piątek 2013-07-26 Wilno Białowieża 384 5,5

12 sobota 2013-07-27 Białowieża Świdnik 253 4

 

Oczywiście do dyskusji. Ale moje punkty, które MUSZĘ odwiedzić poza głównymi to Połąga (nocleg) i Nida. Nie upieram się przy 2xRyga oraz 2xWilno. Chętnie Tartu i Dyneburg, choć w planach moich nie było. Mało kilometrów etapowo - bo chcę ZWIEDZAĆ co będzie możliwe.W Wilnie i Trokach już parę razy się bywało, ale z wycieczkami.

Nidą, Pałangą i Kłajpedą zaszczepiłem się w zeszłym roku urywajac się w Wilnie z Rajdu "Ponary pamiętamy", który jechał razem z "Rajdem Katyńskim". Wyrwaliśmy w czwórkę z Wilna właśnie tam. I muszę wrócić do Russkiego Restoranu w Pałandze na pyszne pelmeni i wódeczkę. Było bosko.

Noclegów nie rezerwuję - nie chcę się wiązać terminami. Biorę namiot, ale będę się starał jakieś kwatery znaleźć. Znam język rosyjski, trochę angielski i niemiecki.

 

Byłoby mi bardzo miło mieć większe towarzystwo.

 

Wcześniej muszę jeszcze zaliczyć rajd po Wołyniu "70 rocznica" 11-14.07. Lublin - Włodzimierz Wołyński - Łuck - Tarnopol - Łuck - Lublin. Zapraszam chętnych. Pod opieką konsulatu polskiego i władz Ukrainy. Paszport i zielona karta. Noclegi i wyżywienie zorganizowane. Myslę, że do 300 zł. Bez paliwa.

 

19-21 lipiec jest zlot w m Narwa ESTONIA mam ochotę tam zawitać wyjazd ok.Suwałk 17-18 w ciągu dnia jazdy dojechać do Estonii, na całość mam7-8 dni.Na dwa tyg. nie dam rady.Jak jesteś zainteresowany daj znać

Moja sugestia, to rozpocząć 16/17. W południe 19. być w Narvie, a 21. wyruszyć z powrotem. Jak brak czasu - to spokojnie i ze zrozumieniem, acz niechętnie przyjęlibyśmy "dezercję" z trasy choćby w okolicach Kłajpedy. W zeszłym roku z Pałangi do Świdnika, przez Taurogi (800 km) wróciłem jednego dnia, ale nie chciałbym tego powtarzać. Zasypiałem.

Pozdrawiam. Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdzam 15.07 przez Kaliningrad , Narvę (zlot), Murmańsk itd. w ramach wycieczki "oldtimerem dookoła Bałtyku" . Jest duza szansa że sie spotkamy.

 

Mam nadzieję na spotkanie - na pewno bedę szukał "naszych" w Narvie, a i po drodze też. Dookoła Bałtyku - też mi taka myśl przeleciała przez ep. Ale chyba wiza nie kosztuje jedyne 150 PLN jak piszą na stronie ambasady rosyjskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...