Skocz do zawartości

Galant/Sigma 1985r szukam serwisówki


Żurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam serwisówki to starego galanta/sigmy z 85r.

Kumpel wyszperał w necie taką furę po czym właściciel zamienił się za chiński skuter.

Serwisówka przyda sie do sprawdzenia poprawności luzów zaworowych ustawienia rozrządu i innych rzeczy które powinniśmy wiedzieć zanim będzie sie tym taczać.

Niestety nie mogę nigdzie dorwać odpowiedniej za frikola.

 

Może jest tu jakiś maniak któremu wala się po dysku?

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem maniakiem i nie mam takiej ksiazki. Jednak moj szwagier jezdzil tym Mitshubishi ladnych pare lat temu. Samochod jeszcze do niedawna dogorywal u Taty na podworku, mialem ochote sie nim zajac i odrestaurowac, piekna ma sylwetke to auto, niby japonskie a jednak tak po hamerykansku sie prezentuje :) Koszty doprowadzenia do idealnego stanu tego samochodu byly by jednak zbyt duze. Szwagier w koncu sprzedal komus auto. Zapytam go, moze zostala mu serwisowka, o ile taka posiadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było :)

 

Egzemplarz który upolował kolega jest nie najgorszy! W środku każdy bajerek działa, no poza światłami awaryjnymi ale to się zepsuło przed ośmioletnim snem w garażu.

Opony unirojal rally. :D

Silnik 2.3l TD o zabójczej mocy 88koni zaskoczył całkiem szybko lekkie problemy na starcie ale jak sie odpowietrzył chodził normalnie.

Na siedzeniach były pokrowce dzięki czemu ta wszechobecna kupa mysiego gówna nie wylądowała na fotelach w zajebistym stanie.

Pod wrażeniem jestem że wszystko działa, nie znalazłem nic co by nie chciało poprawnie działać :D (poza awaryjnymi)

Podłoga trafiona na progach tylko- cała reszta zdrowa. No i z zawiechą kiepskawo bo posypie sie szybko po tylu latach.

 

No i właśnie taki hamerykansky stajl zawiewa i ten kozacki "PARK" w manualnej skrzyni biegów której nie rozgryzłem jeszcze, bo wciska sie wajchę w dół i wsadza jak 1. wtedy jest park, a jest jeszcze jakaś opcja którą się włącza między biegiem 3 a 4 chyba ? Jest narysowana kropka i również napis park.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie porobiło "majster" zabrał się za wymianę zimeringu na wałku rozrządu, i się poprzestawiało wszystko według wału... Cóż na błędach się uczy.

Z tego co wiem pajero jedynka miało ten sam silnik, może o taką serwisówkę łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci potrzebna serwisówka?Rozrząd w tych silnikach ustawia się łatwo,wszędzie są znaki i punkty odniesienia. .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakże znaki są i owszem, po rozebraniu wszystkiego co potrzeba się pokazały jednak bez pewnych pomocy na kartkach nie udało by się pewnie za pierwszym razem (trzeba wiedzieć jaka jest kolejność) ja i kolega nie robiliśmy jeszcze nigdy takich rzeczy.

 

Janusm dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...